Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 2553
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uczniowie promowali sprawiedliwy handel

Czwartek, 28 maja 2015, 12:31
Aktualizacja: Piątek, 29 maja 2015, 7:35
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Uczniowie promowali sprawiedliwy handel
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (27.05) uczniowie Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik” zakończyli III edycję Dni Sprawiedliwego Handlu. Młodzież chodziła ulicami Jeleniej Góry edukując społeczeństwo na temat idei sprawiedliwego handlu.

- Sprawiedliwy handel to ruch międzynarodowy, który polega na tym, że społeczność z krajów bogatych wspiera ludzi, którzy pracują w krajach globalnego Południa – powiedziała pedagog szkolna Iwona Janicka. Jak mieszkańcy mogą się włączyć w akcję? Należałoby kupować produkty oznaczone certyfikatem „Fair Trade”. Produkty Sprawiedliwego Handlu są dostępne w dziesiątkach sklepów internetowych, ekologicznych i ze zdrową żywnością, ale również w delikatesach i hipermarketach. Więcej informacji można znaleźć na stronie fairtrade.org.pl

- My mamy tutaj dobrze, ale w krajach „trzeciego świata” już tak dobrze nie jest. Musimy uświadamiać ludzi, że tam faktycznie jest problem i nie omijać go – stwierdziła jedna z uczestniczek akcji Sandra Simko z klasy I D.

Certyfikacja produktów „Sprawiedliwego Handlu” obejmuje m.in. kawę, herbatę, kakao, ryż, owoce, orzechy, cukier trzcinowy, bawełnę, drewno, złoto, piłki sportowe i wiele innych produktów.

Międzynarodowa organizacja Fairtrade International opracowuje standardy, które muszą spełniać certyfikowani producenci Fairtrade, np. zakaz pracy dzieci, uprawa z poszanowaniem środowiska naturalnego oraz warunki wymiany handlowej, jakie muszą spełniać eksporterzy, importerzy oraz sprzedawcy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group