Niedziela, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 5951
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uczeń SP7 “Młodym Poetą Dolnego Śląska”

Niedziela, 24 kwietnia 2016, 8:35
Aktualizacja: 8:37
Autor: Manu
Jelenia Góra: Uczeń SP7 “Młodym Poetą Dolnego Śląska”
Fot. Archiwum SP 7
Wczoraj (23.04, w minioną sobotę), w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu, w ramach szóstej edycji Targów Książki Regionalnej SILESIANA – Dolnośląskiego Salonu Wydawniczego, jedenastoletni Marcel Polakowski z jeleniogórskiej Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza otrzymał pierwszą nagrodę literacką w konkursie “Młody Poeta Dolnego Śląska” w kategorii Dzieci.

- Pierwsze miejsce przyznano czwartoklasiście Marcelowi Polakowskiemu z jeleniogórskiej SP7 za ciekawe nawiązanie do twórczości gigantów literatury dla dzieci oraz za stworzenie baśniowego klimatu wiersza “Poszukiwanie poetów”, którego nie dosięgnie nawet świat z esemesów - tak uzasadniła wybór i decyzję komisji konkursowej Katarzyna Zborowska, koordynator wojewódzkiego projektu.

Opiekunem merytorycznym młodego laureata i nauczycielką języka polskiego jest Halina Rakowska.

Marcel Polakowski ma już na swoim koncie kilka innych nagród i wyróżnień, w tym m.in. w wojewódzkim konkursie plastycznym “Zanieczyszczenie powietrza widziane oczami dziecka” pod honorowym patronatem Urzędu Miejskiego we Wrocławiu - Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wrocławiu oraz w regionalnym konkursie plastycznym “Świat okryty marzeniami” zorganizowanym przez Miejski Dom Kultury “Muflon” w Sobieszowie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group