Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7501
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Katowice: Uczeń SP nr 7 zdobył Grand Prix ASP

Poniedziałek, 12 maja 2014, 7:51
Aktualizacja: 12:57
Autor: Manu
Jelenia Góra/Katowice: Uczeń SP nr 7 zdobył Grand Prix ASP
Fot. BM
Oskar Marciniak ze Szkoły Podstawowej nr 7 otrzymał główną nagrodę – Grand Prix Jury jubileuszowej piątej edycji ogólnopolskiego konkursu malarskiego „Śląskie straszaki – bohaterowie legend, bajek i przywiarek” w Katowicach. Owe prestiżowe wyróżnienie przyniosła mu praca plastyczna ukazująca postać ze śląskich podań i baśni.

- To bardzo zdolny i pracowity chłopiec. Być wśród najlepszych młodych artystów w Polsce to ogromne wyróżnienie – chwali ucznia Barbara Marszałek-Szurek, wicedyrektorka „Siódemki”.

W składzie komisji konkursu „Śląskie straszaki” pod przewodnictwem Jana Szmatlocha znaleźli się wykładowcy katowickiej Akademii Sztuk Pięknych.

Tytuł laureata krajowego w konkursie to nie jedyny sukces ucznia SP nr 7 w ostatnim czasie. Oskar Marciniak zdobył również 1. miejsce w XI Ogólnopolskim Konkursie Literackim „O Złote Pióro” w Warszawie Za treść listu, którego adresatem był Julian Tuwim. Do szeregu nagród zdobytych przez Oskara należy także trzecie miejsce w III Turnieju Jeleniogórskiego Streetballa zorganizowanym przez Klub Sportowy “Sudety” w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group