Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 3076
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uczelnie bez zajęć, basen otwarty

Czwartek, 12 marca 2020, 6:25
Aktualizacja: Piątek, 13 marca 2020, 14:07
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Uczelnie bez zajęć, basen otwarty
Fot. Przemek Kaczałko
Jeleniogórskie uczelnie nie prowadzą zajęć dydaktycznych co najmniej do 25 marca 2020 r. Dotyczy to zarówno Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej, jak i filii wrocławskich uczelni – Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Wrocławskiej. Jak zapewnia prorektor KPSW, basen i hala sportowa będą dostępne.

Zgodnie z decyzją ministra Jarosława Gowina, administracja uczelni nadal ma funkcjonować.

Zajęcia są zawieszone (wykłady, seminaria, ćwiczenia, praktyki zewnętrzne), również w przypadku Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku - powiedział Tadeusz Lewandowski, prorektor KPSW. - Uczelnia nie jest zamknięta, zawieszony jest tylko proces dydaktyczny. Administracja, biblioteka i inne elementy działają, łącznie z basenem, który jest obiektem bardzo bezpiecznym - pomieszczenia są dezynfekowane codziennie, woda jest chlorowana. Co prawda szkółki pływackie wycofują swoje zajęcia, ale z basenu, jak i hali sportowej można korzystać - podkreślił T. Lewandowski.
To nie jest czas wolny, tylko kwarantanny społeczeństwa. Apelujemy do studentów - to nie jest czas ferii, błogiej rozrywki i wykorzystania czasu na balangi. To czas kwarantanny, trzeba siedzieć w domu, studenci mają czego się uczyć - dodał prorektor, który zaznaczył, że uczelnia prosi wykładowców, aby przygotowywali się do nauczania zdalnego, przygotowali materiały, które będą zamieszczane na platformach e-learningowych, można też wysyłać na grupowe maile materiały do nauki.

Dzień wcześniej (od 11 marca) nie odbywają się zajęcia dydaktyczne w jeleniogórskich filiach wrocławskich uczelni (UE, PWr). Więcej informacji na stronach internetowych i profilach facebookowych poszczególnych placówek.

Twoja reakcja na artykuł?

4
19%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
5%
Nudzi
2
10%
Smuci
0
0%
Złości
14
67%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group