Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 12129
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uczę się bezpiecznie żyć – znamy wyniki

Czwartek, 22 marca 2018, 8:33
Aktualizacja: Piątek, 23 marca 2018, 5:36
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Uczę się bezpiecznie żyć – znamy wyniki
Fot. Przemek Kaczałko
Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Jeleniej Górze był wczoraj (21.03) najbezpieczniejszym miejscem w regionie. Wszystko za sprawą półfinałowego etapu konkursu "Uczę się bezpiecznie żyć", organizowanego przez Euroregion Nysa we współpracy z instytucjami i organizacjami związanymi z szeroko pojętym bezpieczeństwem.

250 osób ze 105 placówek oświatowych dawnego województwa jeleniogórskiego, to liczba uczestników tegorocznej edycji konkursu "Uczę się bezpiecznie żyć", którego półfinałowy etap odbył się w popularnym Żeromie. Dzieci były podzielone na cztery kategorie wiekowe: sześciolatki (zerówka), klasy I-III szkół podstawowych, klasy IV-VI szkół podstawowych oraz klasy VII połączone z klasami gimnazjalnymi. - Chcemy wyzwalać właściwe zachowania w różnych sytuacjach, czy to nadzwyczajnych, czy codziennych - powiedział Maciej Gałęski, organizator konkursu.

Konkurencje były rozmaite. W sumie, we współpracy ze służbami mundurowymi, organizacjami i instytucjami związanymi z szeroko pojętym bezpieczeństwem, "wymyślono" około 50 konkurencji (300 różnych zadań).

- To całe spektrum życia. Inspirujemy do dbałości o siebie poprzez higienę, zdrową żywność, ochronę środowiska, uczestnictwo w ruchu drogowym, zachowanie w szkołach i miejscach publicznych. Jest też o zagrożeniach XXI wieku m.in. terroryzm)i, a także sprawach związanych z rekreacją: wypoczynek nad wodą, rower, umiejętność udzielenia pomocy sobie lub komuś - wymieniał przedstawiciel Euroregionu Nysa, który zaznacza, że jest to najwszechstronniejszy konkurs tego typu w Polsce.

Nowością w wydarzeniu są punkty rekrutacyjne, a więc starając się o zapisanie do kolejnej szkoły, wyniki będą bardzo pomocne. Honorowy patronat nad imprezą objęła tradycyjnie Pierwsza Dama Rzeczypospolitej Polskiej Agata Kornhauser-Duda. Dla uczestników, którzy czekali na swoją kolej szkoła przygotowała szereg atrakcji - od pokazów chemicznych z okazji Dnia Wody po występy artystyczne uczniów "Żeroma".

W kategorii „zerówek” po 84 punkty zdobyły dzieci pod opieką Eweliny Rafińskiej z MP 27 oraz Arlety Łapacz z MP 13. Trzecie miejsce zajęły maluchy op. Katarzyny Guściory z NP Kacperek. Wśród klas I-III szkół podstawowych najlepszy wynik uzyskała grupy Teresy Góry z SP Nr 2 w Bolesławcu, drugie miejsce zajęła grupa Bożeny Pelc z SP Nr 3 w Kowarach, a trzecie Agnieszki Olech ze Szkoły Podstawowej w Działoszynie.

W klasach IV-VI szkół podstawowych najwięcej punktów zgromadził Zespół Szkolno-Przedszkolny w Marciszowie, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Nr 3 w Kowarach, a trzecie podstawówka w Działoszynie.

W kategorii klas gimnazjalnych najlepszy wynik uzyskała Szkoła Podstawowa w Janowicach Wielkich, drugi wynik miała Szkoła Podstawowa Nr 4 w Bolesławcu, a trzecie gospodarze półfinałów – Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group