Środa, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 4667
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Uczczą pamięć poległych na frontach drugiej wojny

Czwartek, 1 września 2011, 7:52
Aktualizacja: 7:53
Autor: Agrafka
Dziś przypada 72. rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Aby uczcić pamięć poległych, 2 września o 12.00 odbędzie się patriotyczna uroczystość w Skansenie Uzbrojenia Wojska Polskiego przy ul. Sudeckiej.

1 września 1939 po ataku III Rzeszy niemieckiej, w porozumieniu z ZSRR, na Polskę rozpoczęła się II wojna światowa. Formalnie wojna nabrała charakteru światowego z chwilą wypowiedzenia jej przez Wielką Brytanię i Francję 3 września 1939 r. Oprócz Wielkiej Brytanii do wojny przystąpiły Indie i główne państwa Wspólnoty Brytyjskiej: Australia i Nowa Zelandia, RPA i Kanada. Armia Czerwona zaatakowała Polskę 17 września bez wypowiedzenia wojny, które wymagane było w prawie międzynarodowym.

Uroczystości 72 rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej w Jeleniej Górze rozpoczną się od hymnu państwowego oraz okolicznościowych przemówień. Zostaną wręczone odznaczenia i wyróżnienia kombatanckie, a także złożone wieńce i kwiaty. Na koniec zostanie uroczyście odegrana Rota.

Organizatorem jest Prezydent Miasta Jeleniej Góry oraz Zarząd Okręgowy Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group