Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 6903
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uczcili Światowy Dzień Zespołu Downa

Sobota, 25 marca 2017, 11:06
Aktualizacja: 12:54
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Uczcili Światowy Dzień Zespołu Downa
Fot. Przemek Kaczałko
W sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury odbyły się wczoraj (24.03) obchody Światowego Dnia Zespołu Downa. Zgromadzeni mieli okazję zapoznać się z umiejętnościami podopiecznych Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa, a także włączyć się w niezwykłe zajęcia warsztatowe.

Organizatorzy przyznawali, że to dla nich bardzo ważny dzień. - My, jako stowarzyszenie już 10. raz uczestniczymy w tych obchodach. Staramy się pokazać i utrwalić w społeczeństwie, że to jest święto naszych podopiecznych, którzy mają dodatkowy – 21. gen - powiedział Cezary Staroń, prezes Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa.

Podopieczni JSRiPDZD zaprezentowali swoje zdolności wokalne, taneczne, recytatorskie, plastyczne oraz teatralne, po raz kolejny pokazując jak szczerość i bezinteresowna miłość może pozytywnie zarażać i radować osoby z otoczenia. - Poprzez działania teatralne, artystyczne potrafią pokazać, co im w duszy gra – podkreślił C. Staroń.

Dzień 21 marca, kiedy to przypada oficjalnie Światowy Dzień Zespołu Downa, wiąże się również z istotą zaburzenia – trisomią 21 chromosomu. Święto obchodzone jest od 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa, a od 2012 roku odbywa się pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group