Środa, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 7850
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Uczą się. Tylko gdzie pójdą do pracy?

Środa, 26 listopada 2008, 8:45
Aktualizacja: 8:45
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Uczą się. Tylko gdzie pójdą do pracy?
Fot. Archiwum
Odpowiedź na to pytanie miały ułatwić zorganizowane w miniony poniedziałek w Zespole Szkół Technicznych młodzieżowe targi pracy. Swoją ofertę zaprezentowali lokalni pracodawcy i instytucje szkoleniowe, a młodzież miała dowiedzieć się, gdzie kontynuować naukę. Były też porady prawne w zakresie prawa pracy i uzyskania ofert pracy.

Organizatorów imprezy: doradcę zawodowego Szkolnego Ośrodka Kariery - Elżbietę Gotowałę i dyrektora Ochotniczych Hufców Pracy w Jeleniej Górze - Czesława Dudzika jak zawsze wsparły instytucje aktywnie działające na rzecz edukacji i rynku pracy – Państwowa Inspekcja Pracy, Urząd Pracy, Komenda Miejska Policji, Euroregionalna Izba Przemysłowo Handlowa oraz wiele innych.

Wśród pracodawców pojawili się przedstawiciele Zakładu Fryzjerskiego Doroty Postrach, której uczennice prezentowały swoje umiejętności czesząc i modelując wszystkich chętnych. Oczywiście za darmo.
– Zorganizowane Targi Pracy pozwolą młodym ludziom realnie spojrzeć na możliwości zatrudnienia w naszym regionie – zakładają organizatorzy.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się spotkania z doradcami zawodowymi wystawiających się instytucji, którzy w ciekawy sposób potrafili przekazać oczekiwania pracodawców w stosunku do młodzieży wkraczającej na rynek pracy.

Z pracodawcami w „Mechaniku” spotkała się nie tylko młodzież ZST, lecz również uczniowie z innych jeleniogórskich szkół ponadgimnazjalnych. W sumie w targach pracy udział wzięło około 800 uczniów. Obok wystawców wśród zaproszonych gości można było spotkać m.in. radnego Jerzego Pleskota, szefa Jeleniogórskiego Oddziału Państwowej Inspekcji Pracy Lesława Mandraka, Zygmunta Korzeniewskiego z DODN czy też dyrektora Euroregionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Jeleniej Górze Tadeusza Popowicza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
815
Jest nowy
6%
1-5 lat
15%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Nie mówią po polsku
 
112
Oddali hołd zmarłym
 
112
Interwencja pod galerią
 
Edukacja
Tak przywitali mistrzynię!
 
Aktualności
Porzucili samochody na drodze!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group