Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 8867
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uczą się bezpiecznie żyć

Sobota, 23 marca 2019, 8:57
Aktualizacja: Poniedziałek, 25 marca 2019, 9:23
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Uczą się bezpiecznie żyć
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (22.03) Szkoła Podstawowa Nr 10 przy ul. Morcinka w Jeleniej Górze gościła niemal 300 uczestników powiatowego etapu konkursu "Uczę się bezpiecznie żyć", organizowanego przez Euroregion Nysa przy współpracy z wieloma instytucjami i placówkami związanymi z szeroko pojętym bezpieczeństwem. Jest to XV edycja konkursu, który swój finał wojewódzki będzie mieć we Wrocławiu.

W tym roku najlepsi uczniowie (w sferze wiedzy o bezpieczeństwie) z terenu byłego województwa jeleniogórskiego, spotkali się w placówce przy ul. Morcinka.

W naszej szkole jest 732 uczniów i zorganizowaliśmy im na czas konkursu Pierwszy Dzień Wiosny - wychowawcy zabrali dzieci na wycieczki, do teatru, kina, muzeum... - powiedział Paweł Domagała, dyrektor SP 10.

Część uczniów "Dziesiątki" miała też okazję uczestniczyć w konkursie, m.in. odgrywając rolę poszkodowanych, którym należy udzielić pomocy.

Dzieci od najmłodszych lat uczone są zasad pierwszej pomocy, w późniejszych latach biorą udział w konkursach wewnątrz i na zewnątrz szkoły, w ramach zajęć edukacja dla bezpieczeństwa - mówił dyrektor, który wspomina, że w ubiegłym roku uczennica klasy V udzieliła pomocy starszej pani, która nieopodal szkoły zasłabła.

W organizacji przedsięwzięcia pomagali m.in.: Straż Ochrony Kolei, RDLP Nadleśnictwo Kowary, MZK Jelenia Góra, Szkoły: SP 10, ZSPUiBS oraz ZSLiZ Nr 2 z Jeleniej Góry, Państwowa Straż Pożarna, Straż Miejska, Komenda Miejska Policji, Karkonoski Park Narodowy, Karkonoski Klub Owczarka Niemieckiego, Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, Divemed, czy WOPR.

Spotykamy się po raz XV - to chyba jeden z najbardziej wszechstronnych konkursów w całej Polsce. Jego zaletą jest to, że łączy w sobie całe spektrum życia człowieka, co wiąże się z tym, że jest jednym z najtrudniejszych konkursów - mówił Maciej Gałęski z Euroregionu Nysa. - Największą zaletą edukacji jest powtarzalność, więc konkurencje są praktycznie te same, tylko inne dzieci. Przez te 15 lat ponad 400 tysięcy dzieci brało udział w naszym konkursie - w porównaniu do innych województw to jest przepaść i mamy czym się pochwalić - dodał M. Gałęski.

Finał odbędzie się w 17 maja na terenie Uniwersytetu Wrocławskiego, a wcześniej odbędą się podobne półfinały w Legnicy, Wałbrzychu i Wrocławiu.

Wyniki jeleniogórskich półfinałów:

Zerówki:
1. MP 27 Jelenia Góra
2. MP 13 Jelenia Góra
3. MP 19 Jelenia Góra
4. Kacperek Jelenia Góra
5. MP 2 Jelenia Góra

Klasy I-III:
1. Zespół Szkolno-Przedszkolny Marciszów
2. Publiczna Szkoła Podstawowa Zakonu Pijarów Bolesławiec
3. Szkoła Podstawowa Działoszyn
4. Szkoła Podstawowa Nr 10 Jelenia Góra
5. Szkoła Podstawowa Nr 5 Jelenia Góra

Klasy IV-VI:
1. Szkoła Podstawowa Nr 3 Kowary
2. Szkoła Podstawowa Działoszyn
3. Zespół Szkolno-Przedszkolny Marciszów
4. Szkoła Podstawowa Janowice Wielkie
5. Szkoła Podstawowa Nowogrodziec

Klasy gimnazjalne:
1. ZSO Nr 1 Jelenia Góra
2. Zespół Szkolno-Przedszkolny Marciszów
3. Szkoła Podstawowa Nr 3 Kowary
4. Szkoła Podstawowa Janowice Wielkie
5. Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi Zgorzelec.

Twoja reakcja na artykuł?

13
81%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
19%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group