Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 4578
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Uczą muzyki w coraz lepszych warunkach

Wtorek, 27 grudnia 2011, 9:14
Aktualizacja: 9:15
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Uczą muzyki w coraz lepszych warunkach
Fot. RED
Wycyklinowane parkiety, odnowione pomieszczenia przyziemia i wyremontowana kotłownia – dzięki tym pracom przeprowadzonym w mijającym roku w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Moniuszki w Jeleniej Górze poprawiły się warunki pracy i nauki.

Jak mówi Urszula Borkowska, dyrektor PSM I i II stopnia, co roku placówka stara się o środki przyznawane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Centrum Edukacji Artystycznej, przeznaczone na poprawę warunków funkcjonowania mieszczącej się w poniemieckiej kamienicy przy ul. Piłsudskiego szkole muzycznej.

W minionych latach wymieniono najważniejsze instalacje, okna, wygospodarowano pomieszczenia socjalne, odmalowano klasy, naprawiono dach i rynny, ogrodzono teren parkingu a także zmodernizowano węzły sanitarne. – Dzięki tym pracom szkoła, choć znajduje się w starym budynku wymagającym wiele nakładów i środków, staje się bardziej przyjazna zarówno uczniom jak i pracownikom – mówi Urszula Borkowska.

W mijającym roku za przyznane w ramach programu „Infrastruktura kultury” przez MKiDN stu tysiącom złotych udało się odnowić wszystkie parkiety w klasach i na korytarzach, zakupić wykładziny, a także wyremontować pomieszczenia piwniczne (klasy i świetlicę). Przeprowadzono także remont w kotłowni. Potrzeby są jednak znacznie większe. – W latach kolejnych złożymy wnioski o wsparcie przeznaczone na, między innymi, wykonanie instalacji odwadniającej i izolacji budynku, a także na remont elewacji – zapowiada dyrektor Urszula Borkowska.

Placówka, która od dziesięcioleci wpisuje się w ofertę edukacyjną Jeleniej Góry, może pochwalić się wieloma osiągnięciami i ubarwianiem życia kulturalnego miasta oraz jego promocją poza granicami. W sierpniu na dwa tygodnie do Pons we Francji wyjechała Szkolna Orkiestra Symfoniczna, aby wziąć udział w 22. Festiwalu Eurochestries. Wyjazd został zorganizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uczniowie i pedagodzy „Muzyczne” dają regularne koncerty, współpracują z Uniwersytetem III wieku, a także z innymi placówkami oświaty.

Znaczącym sukcesem mijającego roku było zdobycie przez Bartosza Skłodowskiego, tegorocznego dyplomanta z klasy Ireny Oleszkiewicz, Złotego Pierścienia Chopina na Międzynarodowym Konkursie dla Młodych Pianistów w Lublijanie. Sulamita Ślubowska zdobyła trzecie miejsce na IV Ogólnopolskim Konkursie Czytania Nut Głosem, a jej nauczyciel, Mariusz Cel, dostał wyróżnienie za przygotowanie uczennicy. Sulamita Ślubowska, ucząca się w klasie skrzypiec, wywalczyła także czwartą lokatę na 37. Ogólnopolskim Konkursie Bachowskim im. Stanisława Hajzera. Z kolei Aleksandra Burzyńska może pochwalić się wyróżnieniem w Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych w Szczecinie, a Eliza Kurowska awansem do ogólnopolskiego etapu Makroregionalnych Przesłuchań Uczniów Klas Perkusji.

Uczniowie PSM I i II stopnia wezmą także udział w imprezach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 2 stycznia w Filharmonii Dolnośląskiej, z którą placówka regularnie współpracuje, wystąpi Zespół prowadzony przez Tomasza Gadzinę. Na akordeonie zagra także Piotr Kała, uczeń z klasy Roberta Wróblewskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
513
Puzyńska Katarzyna
35%
Twardoch Szczepan
31%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię suschi, ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Robią kolejne drogi
 
Aktualności
Pałac w Bukowcu pięknieje
 
Aktualności
Święto Karkonoskiego Parku Narodowego
 
Aktualności
Sprawny Jelonek
 
Piłka nożna
Finał Pucharu Polski w oku kamery!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group