Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 4551
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Uciekł golfem, bo nie miał prawa jazdy

Środa, 29 października 2008, 16:09
Aktualizacja: 16:12
Autor: TEJO
Tysiąc złotych mandatu i 30 punktów karnych: to pokuta dla 20–letniego jeleniogórzanina, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej niedawno kupionym volkswagenem golfem, którego jeszcze nie zarejestrował. Mężczyzna nie miał w ogóle uprawnień do kierowania.

Dziś około godziny 11 policjanci jeleniogórskiej drogówki na skrzyżowaniu ulic Sobieskiego i Karola Miarki zauważyli kierującego pojazdem marki VW Golf, który wyprzedzał na przejściu dla pieszych, na skrzyżowaniu i nie stosował się do znaków drogowych – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

Policjanci postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Mężczyzna jednak nie zareagował na sygnały do zatrzymania tylko przyspieszył i odjechał w kierunku Szklarskiej Poręby.

Piratem okazał się 20-letni jeleniogórzanin. Mężczyzna kilka dni wcześniej kupił samochód, ale nie zdążył go jeszcze zarejestrować na swoje nazwisko. Zdziwił się, gdy policjanci zapukali do jego drzwi. Od razu przyznał się do popełnionych wykroczeń i przyjął mandat w wysokości 1000 zł. Kierowca oświadczył, że nie zatrzymał się do kontroli, ponieważ nie miał uprawnień do kierowania.

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group