Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 4444
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Uciekał przed policją, doprowadził do tragedii

Czwartek, 1 stycznia 2015, 8:22
Aktualizacja: 8:27
Autor: P–O
Region: Uciekał przed policją, doprowadził do tragedii
Fot. Archiwum
– Prokuratura Rejonowa w Lubaniu prowadzi śledztwo w sprawie tragicznego wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego marki Ford Mondeo, którym poruszali się 29–letni Jan T., 16–letnia Karolina T., 15–letnia Klaudia K. oraz 15–letnia Roksana O. – informuje prokurator okręgowy w Jeleniej Górze Ewa Węglarowicz–Makowska.

Do zdarzenia doszło 25.grudnia na drodze Lubań-Pisarzowice. Około godziny 20.35 kierujący samochodem marki Ford Mondeo Jan T. nie zatrzymał się funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji Lubań do kontroli drogowej. Policjanci podjęli więc pościg radiowozem oznakowanym, używali sygnałów uprzywilejowanych.

- Jan T. uciekając najpierw najechał na tylny, lewy bok samochodu marki Toyota Avensis kierowanego przez Tomasza K., a następnie po wyprzedzeniu tego pojazdu kontynuował ucieczkę poruszając się z nadmierną prędkością, wyłączając przy tym w samochodzie światła. Na śliskiej nawierzchni drogi nie zapanował nad prowadzonym przez siebie pojazdem i po wyjściu z łuku uderzył w przydrożne drzewo. Na skutek tego uderzenia jadące w samochodzie osoby zostały w nim uwięzione – informuje Ewa Węglarowicz-Makowska

- Po chwili na miejsce zdarzenia dojechali ścigający Jana T. funkcjonariusze policji, którzy usiłowali wydostać uczestników zdarzenia z pojazdu. W wyniku wypadku 16-letnia Karolina T. poniosła śmierć na miejscu, 15-letnia Roksana O. w bardzo ciężkim stanie przewieziona została do szpitala. Natomiast 15-letnia Karolina K. nie odniosła poważnych obrażeń ciała i o własnych siłach opuściła samochód - dodaje.

Po przewiezieniu do szpitala na skutek doznanych obrażeń zmarł także kierowca pojazdu 29-letni Jan T. Jak ustalono Jan T. nie posiadał prawa jazdy, zaś samochód, którym poruszał się wraz z trzema innymi osobami nie stanowił jego własności.

Trwają czynności procesowe zmierzające do wszechstronnego wyjaśnienia tragicznego w skutkach zdarzenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group