Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 6640
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓA/KRAJ: Uciekają od religii

Czwartek, 15 listopada 2007, 6:52
Aktualizacja: 10:21
Autor: TEJO
JELENIA GÓA/KRAJ: Uciekają od religii
Fot. Archiwum
Uczniowie masowo rezygnują z zajęć katechezy, bo boją się złych stopni. Katecheci oceniają surowo, odkąd ocena z religii jest obowiązkowa. W zamian mają wolne, bo nie każda szkoła prowadzi etykę.

Rozporządzenie Romana Giertycha, byłego ministra oświaty, odbija się czkawką katechetom, którzy są bezsilni wobec zmniejszającego się zainteresowania swoim przedmiotem w szkołach.

Jak donosi Metro w czwartkowym wydaniu, od września setki uczniów zrezygnowały z uczęszczania na religię w szkołach. Powód: obawa o złe stopnie. Każdy kij ma dwa końca, bo z religii nie tak łatwo teraz dostać dobrą oceną, a o niedostateczną – bardzo prosto.
– Nie chodzę na religię, bo dość mam nauki z innych przedmiotów. Chętnie chodziłem, kiedy nie było obowiązkowego oceniania. Teraz to już nie to samo – mówi Darek, jeden z jeleniogórskich licealistów.

Inni chodzą, ale często tylko formalnie. Chcą mieć świadectwo bierzmowania, bo bez tego są później kłopoty przy zawarciu sakramentalnego małżeństwa. A bez religii nie ma bierzmowania.

Kłopot jest z zapewnieniem innego przedmiotu uczniom rozczarowanym wprowadzeniem obowiązkowego ocenienia z religii. W grę wchodzi tylko etyka, a tu w wielu placówkach oświaty brakuje odpowiednio wykształconej kadry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group