Sobota, 27 czerwca
22°C Jelenia Góra
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Ciekawe miejsca Otworzyli kolejne tajne przejście w Zamku Czocha. To dopiero początek zmian Edukacja Świadectwa odebrane, czas na wakacje! Aktualności Kurtyna wodna w centrum Jeleniej Góry i w Cieplicach 112 Kolizja na Karola Miarki Inwestycje Wodnik ma pieniądze na odbudowę oczyszczalni Aktualności Szybkie zdjęcia bez wychodzenia z urzędu Kilometry KD Retro wraca na trasę Jelenia Góra – Karpacz Wiadomości z miasta Prezydent Jeleniej Góry z wotum zaufania i absolutorium Edukacja Zmarła Jadwiga Dąbrowska Kryminał Groził śmiercią kobiecie i dzieciom Uzdrowisko Cieplice Nowość w Uzdrowisku Cieplice – kąpiel perełkowa w basenie termalnym Aktualności Wyrobiska Góry Wapiennej skrywają historię sprzed wieków Pogoda Popadało mało, a zniszczenia duże Aktualności Złoto dla KANS! Kuba Smolarek najlepszy w Gdańsku Piłka nożna Karkonosze z nowym trenerem Pogoda Balon nad Jelenią Górą. Tak wygląda pierwszy dzień lata z góry 112 Samochodem w drzewo Sport Ala ogrywa starsze koleżanki Aktualności Setki podpisów Inwestycje Powódź zostawiła ślady. Trwa odbudowa szkoły
reklamy

Uciekają od religii

Audio

Czytaj na głos

Autor: TEJO 1 min czytania

Uczniowie masowo rezygnują z zajęć katechezy, bo boją się złych stopni. Katecheci oceniają surowo, odkąd ocena z religii jest obowiązkowa. W zamian mają wolne, bo nie każda szkoła prowadzi etykę.

reklamy

Rozporządzenie Romana Giertycha, byłego ministra oświaty, odbija się czkawką katechetom, którzy są bezsilni wobec zmniejszającego się zainteresowania swoim przedmiotem w szkołach.

Jak donosi Metro w czwartkowym wydaniu, od września setki uczniów zrezygnowały z uczęszczania na religię w szkołach. Powód: obawa o złe stopnie. Każdy kij ma dwa końca, bo z religii nie tak łatwo teraz dostać dobrą oceną, a o niedostateczną – bardzo prosto.
– Nie chodzę na religię, bo dość mam nauki z innych przedmiotów. Chętnie chodziłem, kiedy nie było obowiązkowego oceniania. Teraz to już nie to samo – mówi Darek, jeden z jeleniogórskich licealistów.

Inni chodzą, ale często tylko formalnie. Chcą mieć świadectwo bierzmowania, bo bez tego są później kłopoty przy zawarciu sakramentalnego małżeństwa. A bez religii nie ma bierzmowania.

Kłopot jest z zapewnieniem innego przedmiotu uczniom rozczarowanym wprowadzeniem obowiązkowego ocenienia z religii. W grę wchodzi tylko etyka, a tu w wielu placówkach oświaty brakuje odpowiednio wykształconej kadry.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Handlowiec z Niemieckim Firma schody Gaździcki poszukuje osobę na stanowisko przedstawiciel Handlowy do obsługi klientów na terenie Niemiec, więcej informacji ; rekrutacj… Kucharz bankietowy w 5* resorcie Platinum Mountain Hotel & SPA to ekskluzywny Resort położony w malowniczej, górskiej miejscowości - Szklarskiej Porębie. Na kompleks składa się luksu… Kosmetolog K/M w 5* hotelu (możliwe zakwaterowanie) Platinum Mountain Hotel & SPA to ekskluzywny Resort położony w malowniczej, górskiej miejscowości - Szklarskiej Porębie. Na kompleks składa się luksu… Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … KSIĘGOWA / KSIĘGOWY Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.…
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka