Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 6139
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uciechy na lodzie

Wtorek, 17 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 0:10
Autor: konrad
Jelenia Góra: Uciechy na lodzie
Fot. konrad
Po latach posuchy, gdy miłośnikom łyżew pozostawały w stolicy Karkonoszy jedynie zamarznięte stawy i rzeka, na Zabobrzu uruchomiono lodowisko. To już drugi taki obiekt na największym osiedlu w mieście.

Nowe lodowisko powstało w tak zwanym "dołku" przy ulicy Różyckiego, gdzie przez lata popadał w ruinę kort tenisowy, a ostatnio działał tor gokartowy. Otwarte oficjalnie w sobotę, codziennie cieszy się sporym zainteresowaniem. Dzierżawcy terenu mają zamiar w przyszłym sezonie utworzyć w tym miejscu lodowisko ze sztucznie zamrażaną taflą.

Cena, czyli 6 złotych za godzinę jazdy, chyba nie będzie zachęcała do częstych odwiedzin. Wprawdzie na miejscu jest barek i darmowa wypożyczalnia łyżew, ale czy to zrekompensuje wydatek?

Tym bardziej, że zmotoryzowani mają niedaleko, czyli w Karpaczu, dwa dobrze utrzymane lodowiska, gdzie płaci się zdecydowanie mniej.

Mimo tych zastrzeżeń pierwsze dni pokazują, jak bardzo w naszym mieście takich sportowych obiektów brakowało. Po lodzie poruszali się zarówno ci, którzy pierwszy raz założyli łyżwy na nogi, jak i ci, którzy śmigali po tafli z dużą wprawą.

Miłośnicy łyżew nie opuścili też miejsc, które przez lata funkcjonowały jako lodowiska. Najpopularniejszy jest staw w parku Norweskim w Cieplicach, gdzie młodzi ludzie sami oczyszczają część tafli ze śniegu i urządzają plac do gry w hokeja.
Mecze rozgrywane są niemal codziennie, a za bramki wystarczają buty ustawione na lodzie.

<b> Ślizgawki zapraszają </b>

Od 10 do 12 najmłodsi mieszkańcy miasta podczas pierwszego tygodnia ferii zimowych mogą ślizgać się za darmo przy ulicy Różyckiego. Od godz. 10 do 14 udostępnione jest bezpłatnie lodowisko przy ulicy Noskowskiego. W drugim tygodniu zimowych wakacji kolejność się odwróci. W pozostałych porach za korzystanie z lodowych uciech trzeba zapłacić.
Cały czas nie płacąc za bilet można korzystać z lodowiska przy Młodzieżowym Domu Kultury (ul. Skłodowskiej-Curie 12).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group