Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 6697
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uciążliwy problem mieszkańców Sobieszowa

Czwartek, 30 lipca 2015, 7:40
Aktualizacja: Piątek, 31 lipca 2015, 7:34
Autor: Karolina Matusewicz
Jelenia Góra: Uciążliwy problem mieszkańców Sobieszowa
Fot. Karolina Matusewicz
Amatorzy tanich napojów alkoholowych upodobali sobie w Sobieszowie dwa miejsca, w których notorycznie przesiadują, zakłócają spokój i zaczepiają przechodniów. Gromadzą się na ławkach przy zjeździe z ulicy Cieplickiej (okolice poczty) oraz pod dyskontem spożywczym. Mieszkańcy maja już tego dość.

- Wielokrotnie mieliśmy wezwania z prośbą o interwencję w tych miejscach, często sami wysyłamy tam patrole, jednak jesteśmy bezsilni. Osoby , które tam się gromadzą, na widok radiowozu chowają się lub wyrzucają alkohol, a my, dopóki oni nie piją i nie są agresywni, nic nie możemy im zrobić – mówi Artur Wilimek, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Siedzenie na ławce czy stanie pod sklepem nie jest karalne, ale stróże prawa zdają sobie sprawę, że takie osoby są problemem dla miasta, dlatego często, nawet po kilka razy dziennie, wysyłane są tam patrole straży miejskiej i policji.

- Przeprowadzamy z nimi rozmowy, prosimy, aby poszli w inne miejsce, ale to na nic. Często pomagają nam też ochroniarze z dyskontu i ekspedienci, np. wskazując tych, którzy są agresywni – mówi A. Wilimek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (40) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group