Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 6788
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uciążliwy pasażer

Piątek, 14 grudnia 2018, 7:28
Aktualizacja: Poniedziałek, 17 grudnia 2018, 14:54
Autor: WAC
Jelenia Góra: Uciążliwy pasażer
Fot. WAC
Kilka maili dotarło do naszej redakcji z prośbą o interwencję w kwestii uciążliwego dla współpasażerów mężczyzny, który codziennie rano jeździ autobusem linii nr 6 z Zabobrza do Cieplic
- Po tym jak wsiada do autobusu atmosfera momentalnie zagęszcza się, bo unosi się niewyobrażalny fetor – piszę nasza Czytelniczka pani Joanna. - Wszyscy pozostali pasażerowie uciekają do miejsc gdzie można złapać oddech. Tylko kierowca może czuć się bezpiecznie, ponieważ jest odgrodzony od pasażerów. Zgłaszanie do kierowcy takich nieprzyjemnych dla nosa incydentów z reguły na dłuższą metę nie daje pożądanych rezultatów. W tej sytuacji trzeba działać w inny sposób. Może ktoś kompetentny z MZK Jelenia Góra wypowie się w tej sprawie i podejmie stosowne decyzje. Tym bardziej, że w regulaminie przewozu osób i bagażu MZK Jelenia Góra (§ 15 i 16) wyraźnie jest napisane, że kierujący pojazdem może odmówić przewozu osób: wzbudzających odrazę brudem i niechlujstwem. Osoby, które: pomimo odmowy przewozu wsiadły do pojazdu, nie przestrzegają postanowień regulaminu i pomimo upomnienia nie stosują się do wskazówek i żądań kierującego pojazdem, personelu nadzoru ruchu lub kontrolerów biletów, obowiązane są opuścić pojazd na najbliższym przystanku. W szczególnie uzasadnionych przypadkach, w celu uzyskania pomocy, kierujący pojazdem może zjechać z trasy przejazdu do najbliższego komisariatu Policji albo Straży Miejskiej lub wezwać Policję albo Straż Miejską, za pośrednictwem dyspozytora.
- Może gdyby kilkakrotnie Straż Miejska wyprosiła z autobusu tego pana, to by zaczął dbać o higienę albo zmienił środek lokomocji? – dodaje pan Piotr.
- Kierowca, wpuszczając pasażerów do autobusu, zazwyczaj nie jest w stanie ocenić, czy ich zapach będzie przeszkadzać innym – mówi rzecznik prasowy MZK Zbigniew Rzońca. - Jeśli tak się dzieje, powinni go o tym poinformować. Wówczas zgłosi to dyspozytorowi, a on powiadomi Straż Miejską.

Twoja reakcja na artykuł?

46
23%
Cieszy
2
1%
Hahaha
8
4%
Nudzi
9
4%
Smuci
21
10%
Złości
115
57%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (93)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
390
Jest nowy
8%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
41%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
 
Koszykówka
Walczymy o szósty skalp!
 
Aktualności
W płot po głębszym
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group