Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 5203
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uchwała alkoholowa została przyjęta

Piątek, 31 sierpnia 2018, 7:37
Aktualizacja: Sobota, 1 września 2018, 9:06
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Uchwała alkoholowa została przyjęta
Fot. Przemek Kaczałko
Podczas LV sesji Rady Miejskiej Jeleniej Góry w porządku obrad znalazł się projekt uchwały dotyczący warunków sprzedaży, podawania i spożywania alkoholu na terenie miasta. Po gorącej dyskusji i różnych pomysłach radnych, przegłosowano przygotowany wcześniej projekt z jedną zmianą.

Jak już informowaliśmy, w toku prac "komisji alkoholowej" oraz Komisji Prawa, Spraw Społecznych i Rodziny Rady Miejskiej, Urząd Miasta zrezygnował z wprowadzenia nocnej prohibicji (zakaz sprzedaży w sklepach, stacjach benzynowych w godzinach 22:00-6:00). Podczas sesji najwięcej uwagi zwróciła kwestia zakazu sprzedaży i spożywania na targowiskach i giełdzie oraz ewentualna minimalna odległość od miejsc szczególnie chronionych (przedszkola, szkoły, kościoły), gdzie będzie dozwolona sprzedaż. Radny Miłosz Kamiński zaproponował, aby wykreślić paragraf dotyczący zakazu na targowiskach i giełdzie. Argumentował, że coraz popularniejsze są wybory regionalne i warto dopuścić sprzedaż rzemieślniczych trunków w takich miejscach. W głosowaniu nad poprawką radnego 10 osób było "za", 8 "przeciw", a 5 osób nie oddało głosu (szczegóły w galerii).

Kolejną kwestią sporną, nad którą doszło do głosowania była odległość od miejsc chronionych oraz "ogródków" od lokali gastronomicznych. Leszek Wrotniewski proponował, aby ogródki znajdowały się 30 metrów (w projekcie nie wyznaczano odległości). Poprawka przewodniczącego Rady jednak nie przeszła (7 za, 10 przeciw, 3 wstrzymujące, nie oddane - 3).

Podobnie było przy poprawce Józefa Rypińskiego, który chciał zwiększenia odległości do 50 metrów od miejsc szczególnie chronionych. Tu tylko 3 radnych było "za", 14 "przeciw", 3 wstrzymało się, a 3 nie oddało głosu.

Mimo wielu dyskusji w kuluarach, radni nie zdecydowali się zaproponować miejsca publicznego, gdzie byłoby dozwolone spożywanie alkoholu - taką możliwość daje samorządowcom znowelizowana ustawa. Ostatecznie, cały projekt przyjęto stosunkiem głosów: 13 "za", 4 "przeciw", 3 wstrzymujące, nie oddano - 3.

Twoja reakcja na artykuł?

18
38%
Cieszy
0
0%
Hahaha
5
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
7
15%
Złości
17
36%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
309
Nigdy
20%
Rzadko
42%
Czasami
25%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group