Wtorek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 3247
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: U łabędzi na Głowackiego wykryto ptasią grypę

Sobota, 25 lutego 2017, 8:26
Aktualizacja: Niedziela, 26 lutego 2017, 9:09
Autor: UM (komunikat)
Jelenia Góra: U łabędzi na Głowackiego wykryto ptasią grypę
Fot. Archiwum Jelonki.com/R. Czepielewski
Powiatowy Inspektorat Weterynarii otrzymał wczoraj (24.02) w godzinach popołudniowych wyniki badań potwierdzające, że u martwych łabędzi, żerujących na zbiorniku wodnym przy ul. Głowackiego w Jeleniej Górze potwierdzono wystąpienie wirusa H5N8 (ptasiej grypy).

Wirus wysoce zjadliwej grypy ptaków nie jest groźny dla człowieka. Jednak wszystkie padła ptaki w obszarze wspomnianego zbiornika należy traktować jako potencjalnie zakażone tym wirusem, który relatywnie łatwo się rozprzestrzenia i jest wyjątkowo odporny na działanie czynników środowiska.

Należy ograniczyć spacery ze zwierzętami w okolicach zbiornika, wstrzymać się z dokarmianiem dzikiego ptactwa, szczególnie wodnego na terenie całego miasta. Przypominamy też konieczności trzymania w zamknięciu ptaków hodowanych (kur, gołębi), przy czym dotyczy to także pojedynczych egzemplarzy tych ptaków.

Przypadki znalezienia padłych ptaków (łabędzi, dzikich gęsi, czapli, kormoranów, a także kaczek, łysek, siewek, itp.). Należy zgłaszać do Powiatowego Lekarza Weterynarii w Jeleniej Górze,
tel. 75/75-34714

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group