Czwartek, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 4055
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Tytuły Ambasadorów otwartych serc przyznane

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 5 grudnia 2015, 8:30
Aktualizacja: Niedziela, 6 grudnia 2015, 8:57
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (4.12) w jeleniogórskim Hotelu Cieplice odbył się Bal Integracyjny zorganizowany przez Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych. Wręczono honorowe tytuły oraz wyróżnienia. W tym roku Ambasadorami Ludzi Otwartych Serc zostali: prezes firmy Jelenia Plast Jens Kroeger, Jeleniogórskie Zakłady Optyczne, lekarze Agnieszka Janczyszyn i Stanisław Siuta oraz ks. Jacek Stryczek z wolontariuszami Szlachetnej Paczki.

- Jest to poświadczenie, że to co robimy jest potrzebne i ludzie doceniają nasze działania. Na pewno będzie to dla nas impuls, żeby je kontynuować w przyszłości – powiedziała Monika Krygier ze spółki JZO, która od wielu lat włącza się w działania charytatywne, słynąc m.in. z akcji „Ratujmy wzrok dzieciom”. - Trzeba coraz częściej ratować wzrok i niestety u coraz młodszych ludzi, bo wszyscy korzystamy z urządzeń cyfrowych. Telefony komórkowe, tablety, komputery powodują, że dzieciom coraz częściej psuje się wzrok, mamy już epidemię krótkowzroczności młodzieńczej – przestrzegała przedstawicielka Jeleniogórskich Zakładów Optycznych.

Ambasadorem Ludzi Otwartych Serc został również Jens Kroeger, który był bardzo zaskoczony nagrodą. - Wspieranie osób niepełnosprawnych jest bardzo ważne. Skrzywdzeni przez los mają wszelkie prawa, żeby otrzymać pomoc – powiedział prezes firmy Jelenia Plast.

Ponadto podczas Balu Integracyjnego wyróżnienia z rąk zarządu KSON-u otrzymali: Tadeusz Siwek, Janina Frys, Monika Żak, Beata Owczarczyk, Elżbieta Schubert, Adela Ładzińska, Mateusz Nowak i Maja Kozłowska. Tradycyjnie dziękowano również wszystkim stowarzyszeniom, które współtworzą KSON oraz poszczególnym wolontariuszom, którzy przyczyniają się na co dzień do sprawnego funkcjonowania organizacji na rzecz osób niepełnosprawnych.

W uroczystości, odbywającej się pod hasłem „Spotkajmy się mimo wszystko”, wzięli też udział: senator Krzysztof Mróz, przewodniczący Rady Miejskiej Jeleniej Góry Leszek Wrotniewski oraz radni: Zbigniew Ładziński, Rafał Szymański, Bożena Wachowicz-Makieła, Józef Kusiak i Robert Obaz oraz wiele innych osób, którym los niepełnosprawnych nie jest obojętny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~gluś 5-12-2015 9:15
czy jak w poprzednich latach w dużej mierze zorganizowano te imprezę za pieniądze miasta? w 2014r z pozyskanych publicznych ponad 1.300.000zł ponad 830.000zł wydano na płace w ramach 198 umów cywilno-prawnych to ilu z nagrodzonych wolontariuszy kson faktycznie jest wolontariuszami w myśl ustawy o wolontariacie a ilu po prostu zwykłymi pracownikami a zatem za co te nagrody?
~cdn. 5-12-2015 9:35
wysokość najwyższego wynagrodzenia miesięcznego brutto ponad 4.200zł (sprawozdanie merytoryczne za 2014r na stronie www.kson.pl) lektura godna polecenia
~pytajnik 5-12-2015 9:56
Dlaczego nic nie dostała Zofia Czernow? Toż to poważna gafa i odejście od standardów.
~Danka 5-12-2015 9:57
Nasz Zarząd 3 osobowy Stowarzyszenia Niedosłyszących "LIRA "/nasze stowarzyszenie jest członkiem KSON,/,pracujemy społecznie, ja dodatkowo prowadzę społecznie księgowość , nigdy nie podpisywaliśmy umów cywilno prawnych, nie otrzymaliśmy żadnych pieniędzy za naszą pracę . Cieszy nas ,że możemy pomóc np. dzieciom z implantami słuchu,żeby im przekazać pieniądze na rehabilitację z odpisów 1%podatku dochodowego od osób fizycznych musimy prowadzić pełną księgowość odręcznie, nie mamy programu, musimy sporządzić sprawozdania w terminie.Siedzibę mamy w KSON.
~gluś 5-12-2015 10:08
wszelkie działania by pomóc drugiemu z dobrego serca i dzielenie się z drugim nie tylko dobrami materialnymi, ale i tym co też równie cenne - własną osobą i umiejętnościami jest cenne, ale nie trudno odnieść wrażenia, że wiele organizacji typu non-profit z pomagania uczyniło sposób na zarabianie a to z wolontariatem ma się w mojej ocenie nijak, w ten sposób znaczne środki publiczne wydatkowane są na projekty, które nie tworzą systemu faktycznego wsparcia na lata a często jak kończy się projekt i możliwość zarabiania to kończy się ten swoisty wolontariat
~czyli 5-12-2015 11:27
mąż ,zonie.
~ 5-12-2015 19:27
RONDO w CIEPLICACH otworzyli - można pojeździć w kółko - a tu nic ?!?
~ 5-12-2015 20:57
A Ładziński osobiście, Stec, Ligęza, Kodź, koleżanka Jakubiec nie zasłużyli? Żałosna paczka.
~Ryszard 5-12-2015 22:16
Atmosfera rzeczywiście była wspaniała a uświetnił ją,prezentując laudacje wyróżnionych - aktor Jarosław Góral.Muzycznie wypełnił też spotkanie Roman Buczniewski zabierając wszystkich w muzyczną podróż w lata 60-te do ówczesnego klubu "RELAKS".
~zbulwersowana 5-12-2015 22:56
Dostali wynagrodzenia tylko ci, którzy są teraz, a tacy, którzy byli wolontariuszami cały rok, a zabrakło ich na koniec roku już nie zasłużyli? Żenada. Trzech prawników pracowało za free, a dostał tylko jeden. Kson mógłby być ostoją dla niepełnosprawnych, a jest ich udręką, bo bierze ich kasę dla potrzeb swoich kolesiów. Dużo by mówić, ale nie ma o kim, bo szkoda języka dla takich ludzi, bo wszystko, co robią, to robią dla siebie, a kłamią na każdym kroku. Gdyby któryś z szeregowych pracowników zaczął mówić to zarząd byłby skończony... Opamiętajcie się...
~ 6-12-2015 10:19
Wszystkie te organizacje które mają wspierać niepełnosprawnych to wielka ściema szmal biorą a szukają durnych do roboty za darmoche czas otworzyć ludziska OCZY !!!!!!
~do zbulwersowana 6-12-2015 10:22
jeśli ktoś był wolontariuszem to mu się wynagrodzenie nie należy, to prawnicy o tym nie wiedzą ? wasza praca jest za to jak najbardziej wyceniona i wykazana w projekcie np. jako wkład własny organizacji, żeby pieniądze mogli dostać inni
~KSON 6-12-2015 21:22
Niestety znowu z częścią hajterów spotkamy się w sądzie.
~do KSON 7-12-2015 7:20
zamiast konstruktywnie odpowiadać na krytykę, dozwoloną w państwie prawa, to najlepiej straszyć tych co mają odwagę mówić prawdę jak wygląda w praktyce pomoc niepełnosprawnym i działalność non-profit niektórych organizacji pozarządowych
~do zbulwersowana 16-12-2015 18:06
wg sprawozdania merytorycznego za 2013r str. 7 na projekt CIiWON z budżetu państwa (PFRON) kson otrzymał 468.228.37zł a pracę 11 wolontariuszy wycenił na 44.400zł za 2014r takich danych już nie podaje, ale nie jest wykluczone że ci prawnicy za fre są także "wycenieni"

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group