Sobota, 3 czerwca
Imieniny: Leszka, Tamary
Czytających: 4550
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Tytoniowy gang rozbity

Środa, 20 października 2021, 8:11
Autor: WAC
Region: Tytoniowy gang rozbity
Fot. KAS
Zorganizowaną grupę przestępczą, która zajmowała się nielegalną dystrybucją tytoniu rozbili funkcjonariusze dolnośląskiej i łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowe , Straży Granicznej (SG) i Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP).

Członkowie grup przestępczych, wyposażeni w podrobione dokumenty, przemycali z Niemiec susz do Polski, gdzie znajdowały się krajalnie tytoniu i wytwórnie papierosów. Następnie wytworzone wyroby akcyzowe nielegalnie wprowadzano do obrotu, z pominięciem opłat z tytułu podatku akcyzowego i VAT.

Akcja objęła swoim zasięgiem województwa: dolnośląskie, wielkopolskie, łódzkie, lubelskie i podkarpackie oraz teren Niemiec, gdzie przeszukano magazyny. Łącznie przeszukano 31 miejsc, w tym 16 krajalni tytoniu z których transportowano susz tytoniowy. W wyniku szeroko zakrojonych działań służby zatrzymały 23 członków zorganizowanej grupy przestępczej. Zarekwirowano ponad 2,2 tony tytoniu do palenia, prawie 5 ton suszu tytoniowego i ponad 350 tysięcy sztuk papierosów.

W miejscach przeszukań zabezpieczono narkotyki, gotówkę, sprzęt elektroniczny, samochody osobowe oraz sprzęt do produkcji nielegalnych papierosów. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz popełnienia przestępstw skarbowych. Łączną kwotę straty skarbu państwa z tytułu podatku akcyzowego i VAT określono na ponad 60 mln zł.

Twoja reakcja na artykuł?

5
36%
Cieszy
7
50%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
7%
Złości
1
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
774
Tak
10%
Nie
85%
Nie wiem
5%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group