Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 1989
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Tytoń ze wschodu na topie

Wiadomości: Dolny Śląsk
Wtorek, 27 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 27 marca 2007, 12:54
Autor: TEJO
Fot. ŁOSG
Ponad 350 sztang papierosów z ukraińskim znakami akcyzy zatrzymali w nocy z poniedziałku na wtorek strażnicy graniczni.

Nieudana kontrabanda miała miejsce w rejonie trójstyku w miejscowości Kopaczów.
– O godz. 3.50 patrol strażników granicznych zauważył dwa pojazdy, które zmierzały do granicy z Czechami. W kilka minut później po stronie czeskiej pojawił się kolejny pojazd, który miał odebrać przemycany towar – poinformowała por. Jolanta Woźniak, rzeczniczka prasował Łużyckiego Oddziału Straży Granicznej.

Zanim rozpoczęto przerzut papierosów, przemytnicy wcześniej dokładnie sprawdzili teren – w poszukiwaniu strażników granicznych. Gdy stwierdzili, że miejsce przerzutu jest „czyste” rozpoczęli wypakowywanie trefnego towaru.
Przestępcy byli zaskoczeni, kiedy nagle pracę przerwał im patrol SG.

Przemytnicy wykazali się pomysłowością. Zatrzymany przez funkcjonariuszy mężczyzna był ubrany w mundur, bardzo podobny do uniformu noszonego przez strażników granicznych.

Przeprowadzone przez funkcjonariuszy czynności, potwierdziły ich wcześniejsze przypuszczenia, że zatrzymany mężczyzna już wcześniej zajmował się tym procederem. Wartość zatrzymanej kontrabandy oszacowano na ponad 17 tys. zł.

W ostatnich dniach to już drugi przypadek kontrabandy ukraińskich papierosów. Wcześniej kontrabandę wykryto u Niemca, który usiłował przemycić przez drogowe przejście graniczne Radomierzyce-Hagenwerder 500 paczek papierosów o łącznej wartości 2500 zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~:] 27-03-2007 19:33
Ile szlug
~Palacz 28-03-2007 10:40
I co z tego że SG zatrzymała jeden przemyt jak w naszym rejonie 3/4 papierosow pochodzi z przymytu i nie sa one wcale sprzedawane po kioskach ale w prywatnych domach .... Jeden transport nic nie zmieni.
~do Palacza 28-03-2007 13:01
A kto powiedział, że to jest jeden zatrzymany przemyt? Od piątku to już drugi przypadek udaremnienia przemytu o którym podano do wiadomości publicznej a ile jest tych o których nie chwalą się tak publicznie tego nie wiedzą zwykli śmiertelnicy. Proszę więc nie przesadzać, że jest tak źle.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group