Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 7024
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Tysiące twarzy Iranu w cyklu czwartkowym

Wtorek, 19 maja 2015, 7:35
Aktualizacja: 7:37
Autor: Manu
Jelenia Góra: Tysiące twarzy Iranu w cyklu czwartkowym
Fot. Kamil Basiński
W nadchodzący czwartek (21.05) o godz. 19.00 w Muzeum Przyrodniczym (przy ul. Cieplickiej 11 A; w kompleksie pocysterskim) odbędzie się prelekcja multimedialna pt. “Tysiące twarzy Iranu”. Spotkanie poprowadzi Kamil Basiński. Wstęp wolny (liczba miejsc ograniczona).

- Iran w powszechnej opinii jest zalążkiem fundamentalizmu. Tymczasem kraj ten ma wiele do zaoferowania – twierdzi prelegent Kamil Basiński. - Nadal nieodkryty, skrywający swoje oblicze, pozostaje wyobrażeniem o sobie. Tysiące twarzy Iranu znajdziemy w dawnych posiadłościach szacha, wiatrołapach, cieple wiecznego ognia, pobitych lustrach, rękodziełach i malowniczych krajobrazach. Nasze dusze doznają ukojenia przy grobach perskich poetów, na drugim co do wielkości placu świata, w ogrodach botanicznych czy błękicie turkusu.

Kamil Basiński jest członkiem Verein für württembergische Kirchengeschichte (Stuttgart) oraz Towarzystwa Polsko-Niemieckiego w Poznaniu. Uczestnik Warsztatów “Od fundamentów po szczyty” zorganizowanych przez Jeleniogórskie Centrum Kultury i Steinhaus Bautzen e.V. (2010, 2011). Prelegent poznańskiej Biblioteki Niemieckiej (Goethe Institut) i Muzeum Przyrodniczego w Jeleniej Górze. Tłumacz “Lubomierz – kroniki z wieży ratusza” (Liebenthal – die Chronik aus dem Rathausturm).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group