Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 5811
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Tysiące rodzin bez prądu. Przez wiatry

Wiadomości: JELENIA GÓRA/ REGION
Środa, 15 lutego 2012, 8:42
Aktualizacja: 11:19
Autor: Angela
Od rana około 4,5 tysiąca rodzin z Jeleniej Góry i regionu nie ma prądu. Przyczyną są silne wiatry i zamiecie śnieżne, które doprowadziły do uszkodzenia linii energetycznych w wielu miejscach. Wyłączonych było 131 stacji zasilania. Awarie mają być usunięte do godz. 12.30, wyjątkiem są Kowary, gdzie zasilanie zostanie przywrócone o godz. 14.00

Prąd nie ma w wielu rejonach Jeleniej Góry. Do godz. 10.00 bez energii elektrycznej będą mieszkańcy z ul.: 1 Maja, Pijarska, Jelenia, Kilińskiego, Podwale, Górna, Obrońców Westerplatte, Osiedle Robotnicze, Mercus, Czeczota i Rodzinna.

Do południa usunięte zostaną awarie, przez które prądu nie ma przy ul.: Wyspiańskiego, , Wrońskiego, Hoffmana, Daniłowskiego, Wyzwolenia, Morcinka, Wańkowicza, Gałczyńskiego, Żeromskiego, Głowackiego, Orkana, Wolności, Kossaka, Reja, Rataja, Mickiewicza i Słowackiego oraz w rejonie zakładów: MPK, MZK, stacji paliw Orlen, hurtowni SIM czy MatBud. W tym samym czasie energetycy chcą włączyć ponownie prąd przy ul.: Pod Chojnikiem, Chałubińskiego, Dębowskiego, Karkonoska, Liczyrzepy, Młyńska, Kusocińskiego, Barlickiego, Conrada, Podgórzyńska, Żabia, Szkoła, Tetmajera, Sądowa, Leśmiana, Oczyszczalnia, Osiedle Żeromskiego, Romera, Wczasowa, Turystyczna, Zapolskiej, Bronka Czecha, Kręta, Michałowicka, Topolowa, Park Norweski, Zamkowa, Marusarzówny, Świerkowa, Kolejowa, Kamiennogórska, Agnieszkowska, Łazienkowska, Tischnera, Asnyka, Bohaterów Września, Bema, Sienkiewicza, Sportowa, Zorka, Grzybowiec, Cieplicka, Chopina, Akacjowa, Reymonta, Zamek Chojnik, Ogrodowa, Kamińskiego, MSW, Heweliusza, Makuszyńskiego, Podgórzyn, ulice: Żołnierska, Gliwicka, Karkonoska, Podgórzyn, Puławskiego, Dolina Czerwienia, Mieszczańska, Bukowy Gaj i Żulińskiego.

Kilka minut po godz. 12.00 prąd ma ponownie pojawić się w budynkach położonych przy ul.: Kiepury, Elsnera, Moniuszki, Wiłkomirskiego, Ogińskiego, Moniuszki, Wita Stwosza, Cieplicka, Orla, Sobieszowska, Zjednoczenia Narodowego, Fałata, Tabaki, Sprzymierzonych, Lubańska, Langego, Dworska, Polna, Miłosza i Dolnośląska, Pakoszów oraz w rejonie ośrodków: Uzdrowisko, Kaflarnia, Wojewódzki Ośrodek Szkolenia Kierowców czy Betony, a także w Piechowicach przy ulicach: Świerczewskiego, Pakoszowska, Zamkowa i Wojcieszyce.

Prądu nie mają również mieszkańcy Zachełmia oraz Piechowic przy ulicach: Cieplicka, Wczasowa, Narciarska, Myśliwska, Michałowicka, Agnieszkowska, Świerczewskiego, Buczka, Przesieka, ulice: Droga Turystyczna, Przeskok, Łąkowa, Karkonoska, Krótka, Dolina Czerwienia, Kręta, Kamienna, Liczyrzepy, Na wzgórzu, Spadzista, Śnieżna, Droga do wodospadu, Słoneczna, Polanka, Droga do Wodospadu, Na Skałkach, Turystyczna, Brzozowe Wzgórze, Słoneczna i Droga Zachełmska.

Nie lepiej wygląda sytuacja w Mysłakowicach przy ulicach: Dolna, Daszyńskiego, Orzeł, Godebskiego, Szkolna, Nadbrzeżna, Łąkowa, Zakład Mechaniczny, 1 Maja, Żołnierza, Oczyszczalnia Ścieków, , Czerwony Dworek, Wojska Polskiego, Łomnicka, Hurtownia DOCH, Włościańska, Kamienna, Kador, Łokietka, Jeleniogórska, Fabryczna, Polar, Stawowa, Oczyszczalnia, Wiejska, Łokietka, Polna, Słoneczna, Górska i Cmentarna.
Odcięta od zasilania jest też Sosnówka: Dom Wczasowy Korona Karkonoszy, Tyrolska, Jesienna, Zielona Dolinka, Sadowa, Karkonoska, Pompownia, Jeleniogórska, Liczyrzepy, Ptasia, Dom Wczasowy Uśmiech Dziecka, Słoneczna, Złoty Widok, Wiosenna, Brzozowa, Ogrodowa oraz w Kostrzy przy ulicach: Bank Genów, Jeleniogórska czy ul. Kościuszki.

W Miłkowie bez prądu są ulice: Osiedle, Pompownia ścieków, Wiejska, Sułkowskiego i Głębock. W Bukowcu nie ma prądu przy ul.: Robotnicza, Pompownia ścieków, Staniszów. Prąd ma się tu jednak pojawić za kilkanaście minut.
Do 10.50 problem braku prądu ma zniknąć w Sosnówce przy ul.: Liczyrzepy, Świętej Anny, Na Skrócie, Zamkowa, Strumykowa, Zapora, Źródlana, Świętego Marcina, POHZ, Chemitex, Ptasia, Muflonowa, Karkonoska, Szkolna, Świerkowa, Strażacka, Bukowa, Ogrodowa, Dębowa, Jelenia Góra, ulice: Wróblewskiego, Nad Stawami, Marczyce, ulica Marczyce, Borowice, ulice: Muflonowa, Bartka Głowackiego, Sosnowa, Dolne, Kościół, Limba, Leśna, Liczyrzepy, Hot tur i okolice.

Do godz. 11.00 energetycy planują usunąć awarie w Podgórzynie przy ul.: Bujwida, Żołnierska, CPN, BAR, Puławskiego, Mleczarnia, Krótka, Zielona, Chłodna, Jana Pawła Drugiego, Nowa, Ogrodowa, Nowa, Kościelna, Nadwodna, Daszyńskiego, Podgórna, Słoneczna, Dąbrowskiego, Postostal, Bojki, Topolowa, Przetwórnia, Stapińskiego, Oświetlenie Stadionu, Podgórna, Marchlewskiego i w rejonie firmy Woskar.
W Karpaczu odcięci od prądu są mieszkańcy ulic: Karkonoska, Karpacz, Partyzantów, Spokojna, Na Śnieżkę, Borowice, ulica Dom Wczasowy Tatry i okoliczne.

Problem z prądem jest też w miejscowościach: Rząśnik, Strzyżowiec, ulica Strzyżowiec, Czernica, Nielestno, ulica Nielestno, Chrośnica, Rząśnik Orzechowice, ulice: Orzechowice, Orzechowice,, Janówek, Sokołowiec, ulica Sokołowiec.

Do godz. 14.00 prądu nie będzie też w Kowarach przy ul. Kasztanowej.

Więcej informacji na temat awarii prądu oraz czasu, w jakim planowane jest ich usunięcie, znaleźć można stronie firmy Tauron: http://www.tauron-dystrybucja.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz

rymcycymcy 15-02-2012 9:41
Aż strach pomyśleć, że mógłby internet nie działać !! :)
~Rico 15-02-2012 10:06
A w Szwecji już od początku lat 70-tych linie energetyczne idą w ziemi.Ot takie dziwactwo !
~kato-n 15-02-2012 10:29
Mój lekarz twierdzi, że wiaterki są OK.
Piipi Jelonkowa 15-02-2012 11:11
~Ciekawe ? ..czy Internet moze byc na energ.wiatrakowa !
~xyz 15-02-2012 11:12
Dwa razy zawiało- Jelenia odcięta od świata... :) Mogliby już włączyć bo laptop mi pada!
~ 15-02-2012 11:17
Piszą,ze Kiepurowo jest bez pradu?????? bzdura !!!!!! śmiga cały czas...:)
~mniu 15-02-2012 11:30
NO NIE BYŁO NA 1 MAJA RANO. I TRZEBA BYO MORDE RANO W ZIMNEJ WODZIE MYĆ.
~ 15-02-2012 11:32
trzeba przycinki wykonać kiedy jest odpowiednia pora a nie dopiero jak oberwie linie
~qwertyy 15-02-2012 11:33
myslalem ze to z powodu mojej nowej karty graficznej gtx 570 bo dokladnie wtedy wywalilo korki jak ja podlaczylem.
~iras 15-02-2012 12:12
Totalna zagłada!!!
~Nic dodać 15-02-2012 13:25
Biedny monopolista! Za nic nie odpowiada i nic nie robi żeby zabezpieczać linie przesyłowe, niektóre słupy są tak skorodowane, ze niedługo same się przewrócą. Słabiutka ta nasza energetyka wystarczy ,ze powieje lekki wiatr lub piorun strzeli w Czechach a u nas w Jeleniej już prąd znika. Oczywiście jedno co im dobrze wychodzi to regularne podwyżki i terminowe zmuszanie nas do płacenia rachunków z rożnymi dziwnymi pozycjami (wszystko podobno dla naszego dobra) Tylko dlaczego jest tak źle skoro maja tak dobrze?
~Wyszyńskiego 15-02-2012 15:07
Mieszkam przy ul. Wyszyńskiego, ścisłe centrum, jest po 15, pradu nadal nie ma. Wody cieplej brak. Czy ktos moze mi powiedziec jak dlugo jeszcze mieszkańcy maja czekać na przywrócenie energii? Miało byc do 12.30. Ileż mozna czekać?
~... 15-02-2012 15:09
jak to niewiele trzeba
~oziii 15-02-2012 15:11
szlak mnie trafia jak takie coś czytam. tyle się płaci za dostarczanie tegoż prądu, to przesyłowa stała, to zmienna i tp. a oni opływają w kasę. to premia taka ,to inna, to balety, bankiety i takie tam. do tego super sponsorzy. za czyje pieniądze ja się pytam? a zrobić przegląd lini i pousuwać za wczasu zagrażające gałęzie na to nie mają kasy na bierząco i dalej trąbią o podwyżkach to jest Polska i jej monopoliści. robią se z ludźmi co chcą za ich własne pieniądze. politycy przy nich to pikuś. pozdrawiam
~Patison 15-02-2012 15:47
Ja przez wiatry to mam przeważnie tylko ciepły przeciąg w kalisrakach...
~do Patison 15-02-2012 16:01
Później wiesz jak ubierać: żółtym do przodu, brązowym do tyłu.
~ 15-02-2012 17:14
brakło wzmianki że prądu nie było w Kromnowie, Wojcieszycach, Nowej i Małej Kamienicy, Kopańcu, Chromcu , Starej Kamienicy i wielu nie wymienionych w artykule MIEJSCOWOŚCI, przesył umieją naliczać rząd powinien wprowadzić kary dla energetyki za niedbalstwo i lenistwo bo jak jest ładna pogoda to siedzą po kątach i grają w karty
~Patison 15-02-2012 17:48
Do 16:01 - Każdy sądzi wg swoich nawyków - to chyba już od przedszkola tak masz? Ja tam kalesonki codziennie nowe zakładam, bo lubię jak mają swoją niezbędną przepuszczalność w kierunku zewnętrznym - na tłum znaczy się.
~ 15-02-2012 18:12
nad kotliną jeleniogórską przeszło dzisiaj " tornado", aż dziwne że tylko energetyce porwało druty, reszta bez szkód, dziwne to było ,ale nie będzie wcale dziwne jak przyjdzie nam zapłacić opłatę przesyłową no bo przecież wyjeżdżali do awarii za co my płacimy ten przesył
~awokado 15-02-2012 18:22
jednak za komuny było lepiej jak brakło prądu to na dłużej nawet kilka dni trwało usuwanie awarii i pożytek z tego był większy ,bo przyrost naturalny wzrastał i wszyscy się cieszyli nawet ksiądz ręce zacierał, teraz braknie na kilka chwil i ludzie niewiedzą co sobą zrobić bo jak tu sobie po przełączać kanały w TV jak zasilania brakuje, toż to szok
~ 15-02-2012 18:31
do mniu -trza było sobie wodę w czajniku elektrycznym zagrzać lub na gazie, a nie w zimnej wodzie mordę myć, i do kogo teraz pretensje trzeba ruszyć Makówką , no chyba że myślenie sprawia bul ,to wtedy można to zrozumieć
~ala12 15-02-2012 18:35
do kato-n; zmień lekarza bo ten cię oszukuje, lepiej idż do znachora niech ci przepisze mocniejsze leki, wiatraki zabijają ptaszki
~xds 15-02-2012 18:42
do 11:32- myślisz że to takie proste które wyciąć jak zdrowe i ochrona przyrody nie pozwala dopiero jak się zwali na druty to można rznąć aż wióry polecą,zaraz się po przywiązują do drzew i po robocie taki kraj a co kraj to inny obyczaj
~ 15-02-2012 18:46
dobre wieści dla energetyków ma jeszcze wiać wiatr, będziecie mieć robotę, nie cieszcie się
HankaOdRumcajsa 15-02-2012 20:07
Po wiatrach mojego Rumcajsa też prąd się wyłącza...
~były ene. 15-02-2012 20:39
Jest taka pozycja w opłatach za pobór energii elektrycznej . Nazywa się to, to : konserwcja lini przesyłowych. Więc kiedy i w jaki sposób są wykonywane takie konserwacje skoro dochodzi do zaniku przesyłu energii. Na co idą te fundusze ściągane od społeczeństwa jako HARACZ????!!!!!!!!!!! Naciągają finansowo społeczeństwo tą opłatą, jak wieloma innymi zawartymi na rachunku!! Jaki to kataklizm!!! który występuje na tych terenach często!!!! To cwaniaki z eneii MAJĄ WYTŁUMACZENIE ,czyli siły wyższe, wysokie, niespodziewane
~do 18.31 15-02-2012 21:41
ahahahahahahahahaha artykuł o braku prądu, a Ty polecasz komuś, żeby sobie wodę w czajniku elektrycznym zagrzał? O Boże, co za inteligencja. W dodatku ten "bul" :)
~trew 15-02-2012 22:10
Tauron nie przeprowadza żadnych prac dotyczących np. wycinki drzew zagrażających liniom elektrycznym. Twierdzą że to za drogo i za dużo roboty papierkowej. Oni tylko i wyłącznie usuwają awarię. To oficjalne stanowisko firmy.
~jankowski 16-02-2012 7:20
Ktoś tu kłamie albo nie umie liczyć. Wczoraj, przez cały wieczór, w TVN 24 podawali- na żółtym pasku- że pozbawionych prądu jest w JG i okolicach ok. 7,5 tys.odbiorców. Różnica niewielka,"tylko" 66%. Ale jak można miliony liczyć jako miliardy to już nic nie jest w stanie w tym kraju mnie zadziwić...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group