Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 5796
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Tyrolskim śladem

Sobota, 7 marca 2020, 11:05
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 marca 2020, 10:22
Autor: WAC
Mysłakowice: Tyrolskim śladem
Fot. GOK
O związkach Mysłakowic z Doliną Zillerthal można było posłuchać na prelekcji Emila Pyzika pt. „Tyrolskim śladem”, która obyła się w ostatni czwartek (5.03) w Gminnym Ośrodku Kultury w Mysłakowicach.

Emerytowany nauczyciel Emil Pyzik nie jest przypadkowo zwany kronikarzem gminy Mysłakowice. Od wielu lat gromadzi materiały dotyczące jej przeszłości. Efektem jego pasji jest kilka albumów i książek.

Podczas spotkania zorganizowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich, E. Pyzik dzielił się swoją ogromną wiedzą, barwnie opowiadając o dziejach Tyrolczyków, którzy będąc protestantami musieli w 1837 roku z przyczyn religijnych opuścić swoją ojczyznę i osiedlili się pod Karkonoszami. Pamiątką po ich pobycie są charakterystyczne domy tyrolskie.

Czwartkowe spotkanie odbywało się w ramach projektu o zasięgu międzynarodowym, dofinansowanego z programu Erasmus+ – Edukacja Dorosłych „Jak to robią inni – działanie z zakresu Job shadowing”, czyli nauka przez obserwację (temat - tradycje ludowe).

Uczestnikami projektu zgodnie z wytycznymi programu Erasmus+ jest kadra Koła Gospodyń Wiejskich. Uroczyste otwarcie projektu nastąpiło w październiku 2019 r. Obecnie trwają przygotowania do wyjazdu do Austrii, gdzie nawiązano kontakt z organizacją, która podzieli się doświadczeniem i wiedzą w zakresie kultywowania tradycji ludowych.

Twoja reakcja na artykuł?

9
64%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
14%
Nudzi
1
7%
Smuci
0
0%
Złości
2
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group