Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 7342
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Tym razem uda się?

Środa, 25 lipca 2018, 7:59
Aktualizacja: Piątek, 27 lipca 2018, 7:58
Autor: WAC
Karpacz: Tym razem uda się?
Fot. Użyczone
Grupie Karkonoskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w dalszym ciągu nie udało się znaleźć firmy, która wybuduje nową stację ratunkową w Karpaczu.

Przypomnijmy. GOPR - owcy początkowo próbowali wyłonić wykonawcę inwestycji drogą przetargu. Mimo podzielenia zadania na etapy i tym samym ograniczenia zakresu prac objętych przetargiem, żadne z trzech postepowań nie zakończyło się powodzeniem. Fiasko przyniosły również prowadzone ostatnio negocjacje z jedną z firm budowalnych. Obie strony nie dogadały się i w tej sytuacji lada dzień zostanie ogłoszony czwarty już przetarg na to zadanie.

- Tym razem jego zakres ponownie zostanie zawężony - mówi prezes Grupy Karkonoskiej GOPR Mirosław Górecki. - Dotyczyć będzie wybudowania obiektu w stanie zamkniętym surowym wraz z montażem okien i drzwi oraz doprowadzeniem instalacji wodnej, kanalizacyjnej oraz elektrycznej.

Środki w wysokości 2,2 miliona złotych na budowę swojej nowej siedziby pod Śnieżką ratownicy górscy pozyskali dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego oraz odpisu ze sprzedaży biletów jakie przekazuje Karkonoski Park Narodowy. Liczą też, że w 2019 roku wspomoże ich Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Według planów, w budynku gdzie będą dyżurować ratownicy górscy, będzie też stacjonować karetka pogotowia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group