Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 8830
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Tym razem uda się?

Środa, 25 lipca 2018, 7:59
Aktualizacja: Piątek, 27 lipca 2018, 7:58
Autor: WAC
Karpacz: Tym razem uda się?
Fot. Użyczone
Grupie Karkonoskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w dalszym ciągu nie udało się znaleźć firmy, która wybuduje nową stację ratunkową w Karpaczu.

Przypomnijmy. GOPR - owcy początkowo próbowali wyłonić wykonawcę inwestycji drogą przetargu. Mimo podzielenia zadania na etapy i tym samym ograniczenia zakresu prac objętych przetargiem, żadne z trzech postepowań nie zakończyło się powodzeniem. Fiasko przyniosły również prowadzone ostatnio negocjacje z jedną z firm budowalnych. Obie strony nie dogadały się i w tej sytuacji lada dzień zostanie ogłoszony czwarty już przetarg na to zadanie.

- Tym razem jego zakres ponownie zostanie zawężony - mówi prezes Grupy Karkonoskiej GOPR Mirosław Górecki. - Dotyczyć będzie wybudowania obiektu w stanie zamkniętym surowym wraz z montażem okien i drzwi oraz doprowadzeniem instalacji wodnej, kanalizacyjnej oraz elektrycznej.

Środki w wysokości 2,2 miliona złotych na budowę swojej nowej siedziby pod Śnieżką ratownicy górscy pozyskali dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego oraz odpisu ze sprzedaży biletów jakie przekazuje Karkonoski Park Narodowy. Liczą też, że w 2019 roku wspomoże ich Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Według planów, w budynku gdzie będą dyżurować ratownicy górscy, będzie też stacjonować karetka pogotowia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
422
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
10%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group