Jelenia Góra: Tylko remis z Polonią

Środa, 19 września 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 19 września 2007, 22:59
Podział punktów w pojedynku Karkonoszy z Polonią Trzebnica

W meczu X kolejki IV ligi piłkarze Karkonoszy Jelenia Góra zremisowali na własnym boisku z Polonia Trzebnica 1:1 (0:0).

Po dwóch ostatnich wygranych jeleniogórzan ich kibice liczyli że i tym razem uda im sie wywalczyć trzy punkty. Niestety, podopieczni trenera Leszka Dulata zagrali z trzebniczanami słabo. Jedynie w ostatnim kwadransie gra Karkonoszy mogła sie podobać i mieli oni nawet szansę na wygraną. W spotkaniu w barwach gospodarzy nie wystąpił z powodu urazu łydki Łukasz Kusiak, który dołączył do kontuzjowanych wcześniej Adama Jaworskiego i Macieja Suchaneckiego.

O pierwszej połowie meczu właściwie można powiedzieć tylko tyle że się odbyła. Gra była nudna i toczyła się głównie w środku pola, a oba zespoły miały duże problemy z przeprowadzeniem jakiejkolwiek składnej akcji. Jeleniogórzanie grali "na stojąco" i nie grzeszyli dokładnością podań. Jedyną ich akcja w tej części gry, godna odnotowania był strzał głową Macieja Wojtasa z 3 minuty, zbyt słaby jednak aby zaskoczyć bramkarza gości Marka Siemiątkowskiego

W przerwie trener Leszek Dulat dokonał aż trzech zmian: za Daniela Kotarbę, Krzysztofa Józefiaka i Macieja Wojtasa weszli Leszek Kurzelewski, Paweł Walczak i Marcin Zagrodnik Roszady te początkowo nie przyniosły większego efektu. W 54 min ku konsternacji jeleniogórskich kibiców to goście objęli prowadzenie. W polu karnym Piotra Górskiego faulował Marek Siatrak, a jedenastkę podyktowaną w tej sytuacji na gola zamienił Paweł Kapinos. Po utracie gola gospodarze ruszyli do ofensywy, która jednak dość długo nie przekładała się na tworzone sytuacje bramkowe. Dopiero w ostatnim kwadransie przewaga Karkonoszy przyniosła w wymierne efekty, a zwłaszcza gola, którego po podaniu w pole karne od P. Walczka zdobył w 77 min. Łukasz Kowalski. Strzelec gola miał w ostatnich minutach kolejne okazje na zapewnienie swojej drużynie wygranej, z których najdogodniejszej nie wykorzystał w 85 min. kiedy to będąc sam pięć metrów od bramki trafił wprost w M. Siemiątkowskiego.

<b>Karkonosze Jelenia Góra - Polonia Trzebnica 1:1 (0:0)</b>
<b>Bramki:</b> Kowalski 77 min. i Kapinos 54 min.
<b>Karkonosze:</b> Dubiel, Bijan (Durlak 75 min.), Wawrzyniak, Siatrak, Smoliński, Kuźniewski, Józefiak (Walczak 46 min.), Wichowski, Kotarba (Zagrodnik 46 min.), Wojtas (Kurzelewski 46 min.), Kowalski.