Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 3578
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: “Tyle nieba” Basi Stępniak–Wilk

Wtorek, 14 października 2014, 8:40
Aktualizacja: 15:55
Autor: Manu
Szklarska Poręba: “Tyle nieba” Basi Stępniak–Wilk
Fot. Bogusław Wójtowicz
W minioną sobotę (11.10.) w HOTEL&SOUND Bossa Nova w Szklarskiej Porębie w koncercie zatytułowanym “Tyle nieba” wystąpiła Basia Stępniak–Wilk. Recitalowi towarzyszył wernisaż wystawy fotografii Zbyszka Pajewskiego. Artystka przyjechała do Szklarskiej Poręby na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Podczas swojego recitalu Basia Stępniak-Wilk wraz z towarzyszącymi jej muzykami wykonała autorskie kompozycje. Można było usłyszeć zarówno nastrojowe ballady, jak i utwory bardzo dynamiczne wprawiające w dobry nastrój.

Basia Stępniak-Wilk przywołała piosenki z płyty “Tyle nieba”. W swoich nastrojowych, lirycznych, czasem zabawnych czy wręcz “perwersyjnie” dwuznacznych (niczym u Jeremiego Przybory) piosenkach prezentowała inteligentną grę literacką, zabawę słowem.

Teksty skupiały się głównie na miłości zarówno tej szczęśliwej, jak i nieszczęśliwej. Oprócz tego w utworach pojawiły się odniesienia do wiary, a także piosenka dedykowana mężowi artystki i ich wspólnemu pożyciu małżeńskiemu. I właśnie ten utwór wywołał największy aplauz wśród publiczności.

Jedną z głównych zalet recitalu stanowiła oprawa muzyczna: Jasiek Kusek grał na fortepianie, a Paweł Solecki na fagocie, melodice i cajonie, instrumentów, których brzmienie nadawało szczególny klimat występowi.

Recitalowi towarzyszyło otwarcie wystawy “Tyle nieba”, która jest efektem współpracy Basi Stępniak-Wilk ze Zbyszkiem Pajewskim, leśniczym z Puszczy Bukowej pod Szczecinem. Wykonał on zdjęcia na potrzeby wystawy, które opatrzone zostały poetyckimi komentarzami artystki.

Basia Stępniak-Wilk jest śpiewającą autorką tekstów, kompozytorką, a także artystką kabaretową. Współpracowała między innymi z Piwnicą pod Baranami, kabaretem Loch Camelot i literacką Grupą Apokryficzną. Nagrała także autorskie płyty oraz wydała książkę dla dzieci.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group