Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 6629
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Tygodnik Jelonka od poniedziałku w kioskach

Niedziela, 25 maja 2008, 14:46
Aktualizacja: Sobota, 17 lipca 2010, 11:47
Autor: RED
REGION: Tygodnik Jelonka od poniedziałku w kioskach
Fot. Jelonka
W najnowszym, 85. wydaniu Tygodnika Jelonka, przeczytasz:

Do Włoch przez mękę
Prezydent Marek Obrębalski ze świtą jutro (wtorek) będą w kiepskiej formie, bo w poniedziałek w nocy wrócą sterani trudami podróży z Cervi (Włochy), partnerskiego miasta Jeleniej Góry. Z szefem miasta pojechał jego zastępca Jerzy Łużniak. Zabrało się też dwoje urzędników i czworo radnych. Grażyna Malczuk z SLD, Grażyna Rehlis-Pawlukiewicz z PO, Ewa Duziak ze Wspólnego Miasta i Józef Zabrzański z PiS, zostawili polityczne spory, by przez dwa dni wspólnie pooddychać adriatyckim powietrzem, wąchać kwiaty i promować miasto u boku jego włodarzy. Delegacja Jeleniej Góry zrezygnowała z samolotu, a do słonecznej Italii udała się ścieśniona w dwóch samochodach, w których spędziła ponad 28 godzin. Wszystko dla oszczędności.

Strajkowa laba
We wtorek (27 V) w większości szkół nie będzie zajęć. – Chcemy podwyżek płac, wcześniejszych emerytur i utrzymania Karty Nauczyciela – mówią uczący z jeleniogórskich szkół, którzy popierają ogólnopolski strajk. Wśród nich jest Mariusz Kokotowski z ZSO nr 1. Do związków nie należy, ale podkreśla, że rząd nie może oszczędzać na edukacji.

Zemsta czy redukcja?
Waldemar Woźniak, naczelnik wydziału oświaty, zwrócił się pisemnie do dyrektorów podstawówek o połączenie najmniej licznych klas. W „szóstce” dyrektorka Maria Guszała zamierza z trzech klas drugich utworzyć dwie, dużo liczniejsze. Przy okazji wypowiedzenia z pracy dostały dwie nauczycielki. Akurat te które w sądzie dyrektorka oskarżyła o zniesławienie.

Nie daj się „zrobić” biuru podróży!
Zaczyna się gorący okres poszukiwania magicznych miejsc, w których chcemy spędzić wakacje życia. Co zrobić, aby planowana teraz podróż i wymarzony letni raj nie stały się piekłem i niezapomnianym koszmarem?

Sprzedali zamek za sto złotych
Muzeum Karkonoskie przejęło zamek Bolków od gminy i chce w kilka lat odbudować mury obronne i kilka pomieszczeń. Wszystko po to, by na zamek ściągnąć tłumy turystów.

Ojcowie pijarzy na topie
Nigdzie w mieście nie ma drugiej takiej parafii jak ta w Cieplicach.

Lepsi od Krakowa
Wyświechtany plac Ratuszowy i wydeptane zelówkami tysięcy turystów ulice Konopnickiej i 1 Maja. Do tego czasami plac Kościelny i teren wokół Sanktuarium Podwyższenia Krzyża Świętego. To standard dla wycieczek po mieście, właśnie obchodzącego 900-lecie swojego legendarnego założenia. Sztampa, która nie do końca ukazuje prawdziwe oblicze grodu Bolesława Krzywoustego. Co naprawdę warto zobaczyć w Jeleniej Górze?

Maria Żmuda pisze książkę o mężu piłkarzu
Przez 25 lat była żoną słynnego piłkarza. Intensywnie przeżywana młodość, sława, codzienność pełna wrażeń i życie podporządkowane kolejnym meczom. Po latach, Maria Żmuda postanowiła napisać autobiograficzną książkę, w której zbiera najciekawsze wspomnienia sprzed 20-30 lat.

W świecie bajek Milińskiego
Jakie atrakcje czekają na dzieci w Zamku Legend Śląskich znanego artysty? Kiedy bajkowa warownia zostanie otwarta?

W numerze ponadto:
– porcja rozmaitości
– poradnik Jelonki i poradnik medyczny
– prawie 700 ogłoszeń drobnych
– dwie strony sportu
– Jelonka wczoraj

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group