Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 2680
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Tygodnik Jelonka od poniedziałku w kioskach

Niedziela, 4 maja 2008, 15:34
Aktualizacja: 15:36
Autor: RED
REGION: Tygodnik Jelonka od poniedziałku w kioskach
Fot. RED
W najnowszym, 82. wydaniu Tygodnika Jelonka, przeczytasz:

.
Życie za życie
Tysiące przydrożnych drzew zostanie wyciętych w pień. Akcję usuwania ich rozpoczyna Zarząd Dróg Wojewódzkich. – To skandal i mordowanie przyrody – denerwują się ekolodzy. – Wszystko po to, by zwiększyć bezpieczeństwo na drogach – ripostują drogowcy.

Jedyny Taki Weekend za nami!
U nas 28 zdjęć z niezapomnianej imprezy – rozpoznaj siebie!

O krok od tragedii na torach
Pijany mężczyzna spał sobie smacznie na torach pod estakadą, a maszynista właśnie przygotowywał się do odjazdu ze stacji w Jeleniej Górze. Gdyby nie szybka interwencja strażników miejskich, pisalibyśmy o tragedii. Mniej szczęścia miał mieszkaniec Szklarskiej Poręby, który wpadł pod pociąg nierozważnie przechodząc przez torowisko.

Tabor do wymiany
Jelcze, ikarusy, mercedesy, volvo, autosany, MAN-y. Pojazdy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego miesięcznie pokonują prawie 360 tys. km. Większość z nich, mocno wysłużona, nie wytrzymuje trudów eksploatacji. Choć MZK inwestuje w kolejne nabytki, sprawnych pojazdów przydałoby się zdecydowanie więcej.

Okłamują prezydenta
Analiza Jelonki – kto tak naprawdę rządzi w naszym mieście?

Twarzą w twarz z katami bezpieki
Fotografie wysokich funkcjonariuszy Urzędu Bezpieczeństwa i Służby Bezpieczeństwa, ich akta, osiągnięcia i zasługi zawisły w środę przed głównym wejściem do ratusza. – Zarzucali nam, że chcieliśmy ich powiesić, teraz – symbolicznie – uczyniliście to wy – mówił do organizatorów ekspozycji Twarze Jeleniogórskiej Bezpieki Jerzy Nalichowski, pierwszy wojewoda po 1989 roku.

Niemy gest dla praw człowieka
Dwudziestu pięciu młodych ludzi opanowało w sobotę trakt śródmiejski, aby przekonać mieszkańców i turystów, że są na świecie państwa, w których gwałci się prawa człowieka. W czyjej obronie stanęli i jak zachował się przy nich był prezydent Józef Kusiak?

Koniec samowolki wandali
Zużyte meble, lodówki, butelki i inne śmieci: taki do niedawna był codzienny widok na sobieszowskim odcinku Wrzosówki. Mieszkańcy mieli dość utarczek z urzędnikami o to, kto ma sprzątać. Wzięli sprawy w swoje ręce i wydali wojnę chuliganom i brudasom.

Wykombinowali sukces!
O uczniach „jedenastki”, którzy zaistnieli w finałach Dolnośląskich Meczów Matematycznych w kategorii szkół podstawowych.

Sekrety pamiętnika tajnego radcy
Gdyby nie Hugo Seydel, nie byłoby wystaw w gmachu Muzeum Karkonoskiego, bo by nie powstał. A turyści wdrapywaliby się na Śnieżkę karkołomnym szlakiem, ponieważ nie byłoby wygodnej Drogi Jubileuszowej. Przybliżamy sylwetkę wybitnego jeleniogórzanina.

W numerze ponadto:
– porcja rozmaitości
– poradnik Jelonki i poradnik medyczny
– 637 ogłoszeń drobnych, w tym 162 oferty pracy
– dwie strony sportu
– Jelonka wczoraj

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group