Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 5441
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Tygodnik Jelonka od poniedziałku w kioskach

Niedziela, 24 lutego 2008, 14:57
Aktualizacja: 14:58
Autor: RED
REGION: Tygodnik Jelonka od poniedziałku w kioskach
Fot. RED
W najnowszym, 72. wydaniu Tygodnika Jelonka, przeczytasz:

Śliski interes
Szkoły nie mają boisk, basen wymaga remontu, a miasto na wiosnę chce zafundować mieszkańcom lodowisko za 200 tysięcy złotych! Samorządowcy – nie róbcie nam tego!

Najazd gwiazd
Ludzie znani z telewizji i kina przyjechały do Karpacza. Witali ich turyści i miejscowi. Obszerna fotorelacja ze Zjazdu gwiazd, który odbył się w Karpaczu.

Wycieczka za kratki
Oszuści ze znanego biura turystycznego staną przed sądem. Jak ustaliła prokuratura, wykiwali oni swoich klientów, właścicieli hoteli w Hiszpanii, Egipcie i Grecji. Doprowadzili także do wielomilionowego zadłużenia własną spółkę.

Podatnik im stawia
Kilkaset ubogich rodzin można by wyżywić za sumę, którą urzędy wydają na kawę, herbatę i wodę mineralną. Popijają nimi ciastka z czekoladą, słodkie bułeczki, banany i winogrona. Wszystko to za publiczne pieniądze. Sprawdziliśmy, co i za ile przejadają i przepijają rocznie jeleniogórscy urzędnicy i radni.

Zima (nie)odwołana
Czy zima skończyła się na dobre? O zmianach pogody rozmawiamy z Józefem Wawryszynem, dyżurnym synoptykiem wrocławskiego Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Rewolucja u „Samych Swoich”
– Mamy już dość takiej władzy – mówią mieszkańcy i radni Lubomierza. Zarzucają burmistrzowi i jego zastępcy niegospodarność, zastraszanie urzędników i radnych. – Zagrożony jest też los festiwalu komedii – mówią. I zapowiadają, że odwołają ich w referendum. – Nie widzę powodów do zmiany władzy – odpowiada spokojnie wiceszef Lubomierza Artur Mazur.

Głowa z klasą
U fryzjera był każdy, nawet łysy, kiedy jeszcze miał włosy. Tę oczywistość uświadamiamy sobie, kiedy siadamy na fotelu i widzimy w lustrze naprzeciw uwijające się dłonie mistrza modelujące fryzurę. Niektóre zakłady fryzjerskie tkwią od lat w tym samym miejscu, a ich pracownicy strzygą kolejne pokolenia mieszkańców. Inne wyrastają w wielu zakamarkach miasta. Bo w nich zawsze robota będzie.

Wolność w kadrze
Ponad 230 filmów z 18 krajów – w tym roku po raz pierwszy również z Chin i Korei Południowej – wpłynęło na 11. Międzynarodowy Festiwal Filmowy „ZOOM – zbliżenia”. Kto wygrał i czego nauczyli się uczestnicy warsztatów filmowych?

Rozszyfrować etykiety
Skąd wiedzieć, jaki produkt jest dobry dla naszego zdrowia? Po czym poznać, czy składniki, które zawiera nie są szkodliwe lub czy żywność pochodzi z uprawy ekologicznej? O tym w poradniku Jelonki.

Sudety u bram I ligi
Rozmowa z Ireneuszem Taraszkiewiczem, trenerem koszykarzy MKS Sudety.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group