Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 5548
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Tygodnik Jelonka.com od poniedziałku w kioskach

Wiadomości: REGION
Niedziela, 15 marca 2009, 16:29
Aktualizacja: 19:18
Autor: RED
Fot. Jelonka
W najnowszym numerze naszego tygodnika przeczytasz między innymi:

Zamach na Papaja – informacje o zamiarze odwołania przewodniczącego rady miejskiej, fikcja czy zapowiedź zmian?

Lustracja szefa – czy częste wyjazdy prezydenta Jeleniej Góry w delegacje pomagają miastu?

Dyrektorzy jak wampiry? – piekło w jeleniogórskich szkołach również dla nauczycieli? Poszkodowani opowiadają dlaczego, dyrektorzy zaprzeczają.

Koniec ery Wojtka Klemma – ostatnia premiera w teatrze z dyrektorem Klemmem. Co dalej z miejską sceną?

Jak Tosiek jeździł tramwajem – rozmowa z wdową po najsłynniejszym jeleniogórskim kontrolerze, Antonim Mazurkiewiczu.

Jelenie wieńce na medal – myśliwi raz w roku muszą się rozliczyć z decyzji podejmowanych podczas polowań.

Spodek się sypie – popękane ściany i podłoga w obserwatorium na Śnieżce. Nadal nie wiadomo, czy z powodu słabości konstrukcji, czy surowości natury.

Wojna w dolinie Bobru – książka miejscowych historyków odsłania nowe fakty o pierwszym okresie regionu w polskich rękach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~Wierzący pedagog 15-03-2009 19:55
Nie wiem, czy ten tytuł artykułu "Demony oświaty" jest adekwatny do tematu poszkodowanych nauczycieli i złych dyrektorów? Jutro kupię w kiosku "Jelonkę.com" i sprawdzę. Bo przecież jest napisane w Biblii w Liście apostoła Pawła do Rzymian 13 o posłuszeństwie wobec władzy świeckiej (Każdy niech będzie poddany władzom, sprawującym rządy nad innymi. Nie ma bowiem władzy, która by nie pochodziła od Boga, a te, które są, zostały ustanowione przez Boga. Kto więc przeciwstawia się władzy - przeciwstawia się porządkowi Bożemu. Ci zaś, którzy się przeciwstawili, ściągną na siebie wyrok potępienia. Albowiem rządzący nie są postrachem dla uczynku dobrego, ale dla złego. A chcesz nie bać się władzy? Czyń dobrze, a otrzymasz od niej pochwałę). A co do demonów faktycznie one istnieją, lecz można je z ludzi wygonić jak czynił to Jezus na ziemi. Gdybym miał wielki problem z moim dyrektorem szkoły, w której uczę, po pierwsze wołałbym z innymi wierzącymi wstawiennikami o pomoc do Boga, nie do człowieka. A On rozwiązałby ten problem.
~ago od kosmosu 15-03-2009 21:38
ŚP. Pan Mazurkiewicz był ostatnim kontrolerem, co do pracy wkładał mundur. Od tego artykułu zacznę.
~ago od kosmosu 15-03-2009 21:44
do ~Wierzący pedagog. Czy władza niejakiego Hitlera także pochodziła od Boga? Czy potępiłbyś Clausa von Stauffenberga?
~ulyssenardin 15-03-2009 22:26
Hubert P. kupi na pewno..........
~szok 15-03-2009 22:43
ups - panie wierzący pedagog - nieszczęśnicy w obozach koncentracyjnych i nie tylko zapewne tez zwracali się do Boga aby ich od zagłady uchronił...
~Wierzący pedagog 15-03-2009 23:55
Wiem, że to trudne i też wszystkiego nie wiem na intelektualny ludzki rozum (dowiem się kiedyś u Taty w niebie), ale...Oczywiście, że nie potępiam czynów Clausa von Stauffenberga. Co do Hitlera i innych historycznych z...zy, każdy ma wolną wolę, ten akurat wybrał radę innego boga. Mówię o powołaniu, nie o decyzjach powołanego. Bóg dopuszcza pewne rzeczy. Wystarczy zobaczyć przykład Ramzesa. Postać faraona ilustruje pewne wielkie zasady, według których Bóg postępuje. Niektórzy myślą, że Bóg działał na faraona zatwardzając jego serce i czyniąc go złym człowiekiem. Lecz tak nie było! Faraon był z natury złym człowiekiem. Bóg mógł sprawić, że inni dziedzice tronu byli usunięci, tak aby właśnie ten człowiek znajdował się na tronie w tym szczególnym czasie. Bóg umieścił go tam nie po to, by prowokować go do złego, ale aby pokazać wpływ skażonego i nie odrodzonego serca. Zresztą moje słowa są raczej do osób znających Boże zasady. Bo "demony też wierzą i drżą" (zob. List Jakub 2:19). Na podstawie tego wersetu widać, że wiara w egzystencję Boga nie wystarcza. Nie wiem, czy nieszczęśnicy w obozach koncentracyjnych zwracali się do Boga (zob. Ewangelię Jana 9:31 - "A wiemy też, iż grzesznych Bóg nie wysłuch...je, ale tego, kto bogobojny i pełni wolę jego, tego wysłuch...je"), aby ich od zagłady uchronił. Jednak wiem, że tuż przed swoją śmiercią Jezus też zmagał się - "Ojcze, oddal ode Mnie ten kielich, Jezus dodaje: Ale nie jak Ja chcę, ale jak Ty" (zob. Ewangelia Marka 14:36). To jest zmaganie z własną ludzką wolą. Tyle.
~kontestator 16-03-2009 8:58
Najsłynniejszym i najbardziej zasłużonym kontrolerem był mój wujek Ludwik Załupski. Nie tylko całe życie pracował w tym fachu przeszło 30 lat, ale również oddał rekordową ilość krwi (zaczął od moich urodzin w 1961 r.) jako honorowy krwiodawca. Można to sprawdzić...
~martiMati 16-03-2009 11:47
na 11 stronie tygodnika Pan Mazurkiewicz jest Tośkiem czyli Antonim a na str.39 jest już Władysławem , pisząc w gazecie należy zadbać o szczegóły
~ago od kosmosu 16-03-2009 16:51
do ~martiMati - Może żona zwracała się do Niego per Władysław, a w dowodzie miał Antoni. Czasem tak bywa. Moja koleżanka jest Teodozja, a każe zwracać się do niej "Ula".
~BC 16-03-2009 23:17
Mam nadzieję, że ten "Wierzący pedagog" to tylko nick (?) ... bo jeżeli nie - to strach pomyśleć co za "krzyż pański" mają jego uczniowie !!!
~Wierzący pedagog 17-03-2009 13:33
Do ~BC; Mam przykrą wiadomość. To nie jest tylko nick. To jest prawdą. Jednak nie ewangelizuję w ludzki sposób w świeckiej szkole. I nie jestem osobą pustą religijnie, mam w tym mądrość. A moi uczniowie są ze mnie zadowoleni. Zresztą proszę ich spytać.
~do wierzącego pedagoga 17-03-2009 18:19
A w której szkole mam pytać zadowolonych uczniów?
~turysta 18-03-2009 22:58
Widocznie Pan Prezydent lubi przebywac poza Jelenią Górą , jest to przyjemniejsze od siedzenia w ratuszu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group