Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 8446
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Tydzień z wielką sztuką w wojanowskim pałacu. Wstęp wolny!

Niedziela, 18 marca 2012, 8:32
Aktualizacja: 8:33
Autor: Agrafka
Występy polskich i zagranicznych filharmoników, Wrocławskiego Teatru Pantomimy, spotkania autorskie z poetami i prozaikami, wystawy malarskie i rzeźbiarskie – te i wiele innych wydarzeń artystycznych składają się na program Festivalu dell’ Arte w Dolinie Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej, który rozpocznie się 19 sierpnia. Przez 8 dni w Pałacu w Wojanowie będzie można uczestniczyć w święcie sztuki za darmo

Festival dell’ Arte to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie kulturalne. Letnie święto sztuki odbędzie się w malowniczej scenerii parku krajobrazowego w Wojanowie.

- Kotlina Jeleniogórska od dawna przyciągała artystów i podróżników. Urzeczeni krajobrazem malarze zakładali kolonie i szkoły artystyczne. Festival dell’ Arte to sposób na to, aby sztuka, literatura i muzyka powróciły do Doliny Pałaców i Ogrodów – mówi Piotr Napierała, prezes Fundacji Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej.

W programie Festivalu dell’ Arte wydarzenie goni wydarzenie – wystąpią m.in. śpiewaczka operowa Alexandra Reinprecht oraz skrzypek Roman Lasocki. Swoje prace zaprezentują rzeźbiarz Józef Petruk i malarz Wojciech Kaniowski, a laureatka Nagrody Kościelskich Ewa Lipska zaprosi na spotkanie z poezją. Ale to dopiero początek – lista wszystkich zaangażowanych artystów dostępna jest na stronie internetowej Festivalu.

Bogata oferta kulturalna to nie jedyny powód, dla którego warto zaplanować sierpniowy wypad na Dolny Śląsk. – Pałace i Ogrody Kotliny Jeleniogórskiej, w tym Pałac Wojanów, w lutym br. dołączyły do elitarnego grona Pomników Historii. Doceniona została ich niesamowita architektura i piękno. Wnętrza pałaców oraz tereny otaczających je parków krajobrazowych są wymarzonym miejscem do spędzania wolnego czasu – opowiada prezes Napierała.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group