Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6728
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Tydzień z wielką sztuką w wojanowskim pałacu. Wstęp wolny!

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Niedziela, 18 marca 2012, 8:32
Aktualizacja: 8:33
Autor: Agrafka
Występy polskich i zagranicznych filharmoników, Wrocławskiego Teatru Pantomimy, spotkania autorskie z poetami i prozaikami, wystawy malarskie i rzeźbiarskie – te i wiele innych wydarzeń artystycznych składają się na program Festivalu dell’ Arte w Dolinie Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej, który rozpocznie się 19 sierpnia. Przez 8 dni w Pałacu w Wojanowie będzie można uczestniczyć w święcie sztuki za darmo

Festival dell’ Arte to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie kulturalne. Letnie święto sztuki odbędzie się w malowniczej scenerii parku krajobrazowego w Wojanowie.

- Kotlina Jeleniogórska od dawna przyciągała artystów i podróżników. Urzeczeni krajobrazem malarze zakładali kolonie i szkoły artystyczne. Festival dell’ Arte to sposób na to, aby sztuka, literatura i muzyka powróciły do Doliny Pałaców i Ogrodów – mówi Piotr Napierała, prezes Fundacji Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej.

W programie Festivalu dell’ Arte wydarzenie goni wydarzenie – wystąpią m.in. śpiewaczka operowa Alexandra Reinprecht oraz skrzypek Roman Lasocki. Swoje prace zaprezentują rzeźbiarz Józef Petruk i malarz Wojciech Kaniowski, a laureatka Nagrody Kościelskich Ewa Lipska zaprosi na spotkanie z poezją. Ale to dopiero początek – lista wszystkich zaangażowanych artystów dostępna jest na stronie internetowej Festivalu.

Bogata oferta kulturalna to nie jedyny powód, dla którego warto zaplanować sierpniowy wypad na Dolny Śląsk. – Pałace i Ogrody Kotliny Jeleniogórskiej, w tym Pałac Wojanów, w lutym br. dołączyły do elitarnego grona Pomników Historii. Doceniona została ich niesamowita architektura i piękno. Wnętrza pałaców oraz tereny otaczających je parków krajobrazowych są wymarzonym miejscem do spędzania wolnego czasu – opowiada prezes Napierała.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Bomba 18-03-2012 9:46
Jelenia Góro ucz się! Tego chcemy też w naszym mieście! A nie tandety w stylu Fayer & Bayer
~mkamiński 18-03-2012 13:44
Najpierw Faust dla tysiąca widzów (15 sierpnia), a zaraz potem festiwal sztuk pięknych (od 19 sierpnia) to bardzo ambitny program Pałacu na lato. Życzę organizatorom, by te wydarzenia przyniosły oczekiwane skutki promocyjne, a Wojanów stał się znany z tego rodzaju eventów, tak jak już jest znany jako piękne miejsce do zanocowania czy jako sympatyczna kawiarnia. Najbardziej zaskakuje, że tak duże i wartościowe przedsięwziecia można stworzyć bez zewnętrzenego dofinansowania i zaproponować widzom za darmo (choć nie jestem pewien, czy ci, którzy oglądają za darmo, będą w przyszłosci nocować w Pałacu). Szacunek dla organizatorów. Miłosz Kamiński
~Nostradamus 18-03-2012 14:05
Pałac Wojanów to przykład dobrze zarządzanej organizacji (fundacji i obiektu) Oczywiście ktoś może zarzucić że to PRYWATA, niejasne układy finansowania, lecz nie sposób nie zauważyć że każda złotówka przez nich wydana jest wydawana z sensem i pożytkiem. Nie tylko dla nich samych, ale przede wszystkim dla całej Doliny Pałaców i całej Kotliny Jeleniogórskiej. Może za jakiś czas Ci ludzie podzielą się z nami wiedza jak to robić, a jeleniogórscy radni, banda gamoni, już dziś powinni brać u nich lekcje.
Piipi Jelonkowa 18-03-2012 16:38
..do - [~Nostrademus] .. bo,Artyści chcą byc .. jak ONI ! ..czyli F.Chopin,J.F.Goethe,A von Humboldt, - to artysci, którzy tutaj byli i również zakładali kolonie arystyczne ! ~Widzisz ? ~Duch Artysty żyje ! .. również ja - Piipi lubię ten Pałac ..dla dobrej herbaty i dla fajnych sąsiadów - bocianów ! Naprawdę ..
~ 18-03-2012 21:52
fascynujące....na co ja pacze!?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group