Środa, 7 czerwca
Imieniny: Roberta, Wiesława
Czytających: 9301
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Tydzień Bibliotek – dla każdego coś dobrego

Środa, 10 maja 2017, 7:25
Aktualizacja: Czwartek, 11 maja 2017, 7:44
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Tydzień Bibliotek – dla każdego coś dobrego
Fot. Przemek Kaczałko
Drugiego dnia (9.05) Czytelnicy mieli okazję na spotkanie z „Inspiracjami naturą” w Galerii Małych Form Książnicy Karkonoskiej, gdzie odbyła się wystawa prac Marii Hut i Marii Maczkowskiej, a także promocja książki Marii Maczkowskiej pt. „Między myślami”.

- Do Książnicy zawsze warto przyjść, a w tym tygodniu szczególnie, bo świętujemy Tydzień Bibliotek. Naszych Czytelników szczególnie serdecznie witamy słodkościami, mamy nadzieję na miłe życzenia, które można napisać na specjalnie przygotowanej tablicy, a Książnica oprócz wypełniania zadań statutowych jest miejscem zdarzeń artystycznych – powiedziała Danuta Sawicz, dyrektor Jeleniogórskiego Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej Książnica Karkonoska.

Podczas wczorajszego spotkania Maria Hut i Maria Maczkowska opowiadały o swoich inspiracjach i pasjach. Jak podkreślały, nigdy nie jest za późno na twórczość. Spotkanie występem uświetnił zespół Agat, po czym był czas na rozmowy kuluarowe oraz podziwianie prac.

Dzień wcześniej na I piętrze otwarto wystawę pt. „Inspiracje”. Są to prace uczniów Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze kształcących się na kierunku fototechnik oraz na specjalizacji fotografia w Liceum Plastycznym.

Przed nami szereg równie ciekawych wydarzeń, a mianowicie:
10 maja godz. 17:00 Sala konferencyjna ul. Bankowa 27 "Flirt z Haiku Elżbiety Kotlarskiej"- Stowarzyszenie Jeleniogórski Klub Literacki oraz Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej Książnica Karkonoska zapraszają na spotkanie autorskie z Elżbietą Kotlarską oraz prezentację jej nowego tomiku poezji „Flirt z haiku”.

11 maja godz. 10:00-15:00 I piętro - Sesja czytelników z banerami promującymi
Tydzień Bibliotek.

13 maja godz. 10.00-14.00 Biblioteka Dziecięco-Młodzieżowa „Dzień z Biblioteką”. W
programie zabawy literackie i plastyczne. Atrakcją dnia będzie występ iluzjonisty. Liczba miejsc ograniczona - zapisy przyjmowane są w Bibliotece Dziecięco-Młodzieżowej (Jelenia Góra, ul. Bankowa 27), pod nr tel. (75) 75-335-35.

Oprócz tego cały tydzień można zostawić kartkę z życzeniami dla bibliotekarza na
pierwszym piętrze. Ponadto w Filii Nr 3 (Zabobrze) w weekend rozpocznie się kiermasz książki, a kolejne planowane są w Filii Nr 4 (Cieplice) oraz w siedzibie głównej przy ul. Bankowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
972
Tak
10%
Nie
85%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group