Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 5894
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Twórca „smoka” ozdobi Górę Szybowcową!

Sobota, 29 sierpnia 2015, 10:58
Aktualizacja: Niedziela, 30 sierpnia 2015, 8:12
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Twórca „smoka” ozdobi Górę Szybowcową!
Fot. Przemek Kaczałko
Dotarliśmy do pomysłodawcy i twórcy „smoka”. Dzieło, nazywane też potworem z Loch Ness, znajduje się w parku przy ul. Głowackiego w Jeleniej Górze. Artysta–pasjonat ma już kolejne pomysły na zagospodarowanie przestrzeni miejskich.

Piotr Hamowski jest pracownikiem utrzymania zieleni w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i, jak przyznaje, już w czasie studiów ten pomysł urodził mu się w głowie. Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu wykształcony w kierunku ogrodnictwa (kształtowania terenów zieleni) pod koniec ubiegłego roku przystąpił do realizacji nowatorskiego w Jeleniej Górze pomysłu. Po uzyskaniu wszelkich zezwoleń, dostał szansę na realizację swojej wizji „na próbę” i jak się okazało, „smok” bardzo spodobał się mieszkańcom stolicy Karkonoszy i już dopytują o kolejne projekty młodego jeleniogórzanina, który z pomocą brata i ojca stworzył to dzieło.

Lada dzień Piotr Hamowski rozpocznie kolejny projekt, który zobaczą wszyscy jeleniogórzanie oraz turyści. Będzie to herb Jeleniej Góry na zboczu Góry Szybowcowej. Dzieło ma mieć wymiar ok. 100x200 metrów i będzie wykonane za pomocą środka wypalającego rośliny. Piotr Hamowski czeka aż trawa się nieco zazieleni, bowiem preparaty zawierające glifosat wchłaniane są przez liście. Zgodę na wykonanie herbu Jeleniej Góry uzyskał od dyrektora Aeroklubu Jeleniegórskiego, do którego ten teren należy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (49) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group