Środa, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 5971
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Twarze zastępcze” w Oriencie. W ramach FOTORUSZENIA

Piątek, 7 października 2011, 8:07
Aktualizacja: Wtorek, 11 października 2011, 12:08
Autor: Petr
JELENIA GÓRA: „Twarze zastępcze” w Oriencie. W ramach FOTORUSZENIA
Fot. Petr
Wczoraj, 6 października w klubie muzycznym Orient Express w Jeleniej Górze mieszczącym się w dawnym budynku dworca PKP odbyła się inauguracja kolejnej z wystaw autorstwa młodego pasjonata fotografii z regionu – „Twarze zastępcze”, zorganizowanych w ramach tegorocznego FOTORUSZENIA.

Od czterech lat projekt FOTORUSZENIE przez dwa pierwsze tygodnie października „wędruje” po jeleniogórskich pubach, knajpkach, kawiarniach i restauracjach celem promowania prac młodych fotografów z Jeleniej Góry i okolic, jak również z Niemiec i Czech. Zdjęcia czyjego autorstwa promowano wczoraj w Orient Expressie? Filipa Wieczorka, skrupulatnie zebrane w jedną wystawę pt. „Twarze zastępcze”.

– Każdy człowiek ma swoją twarz. Wbudowaną, dosłowną. Jednak nie zawsze chce tę twarz pokazywać. Nie zawsze chce się być sobą; czasami korzystamy z twarzy zastępczych, które są w stanie zasłonić nasze prawdziwe oblicze. Wtedy przez chwilę nie musimy być tymi, którymi naprawdę jesteśmy. I właśnie takie twarze prezentuje ta wystawa – mówi Filip Wieczorek.

I dodaje: – Gwoli wyjaśnienia, twarze te to, po prostu, maski. Niewyraźne, zamazane, dające obserwatorowi różne tropy interpretacyjne. Robione „z ręki”, na długim czasie naświetlania. Przyjdźcie, zobaczcie.

Jutro uczestnicy fotoruszenia 2011 jadą na plener do Liberca, a w poniedziałek, w Galerii w Pasażu Grodzkim o godz. 18 zostanie otwarta wystawa zdjęć Wiktorii Majchrzak zatytułowana „Nie-przeszukane”.

„FOTORUSZENIE 2011” to projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a także budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa. Organizatorem jest Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej Książnica Karkonoska, a partnerem - Wojewódzka Biblioteka Naukowa w Libercu. Patronem medialnym jest m.in. portal Jelonka.com.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group