Niedziela, 25 lutego
Imieniny: Cezarego, Wiktora
Czytających: 8935
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Twardy orzech do zgryzienia

Poniedziałek, 16 kwietnia 2007, 0:00
Autor: rylit/ TEJO
Jelenia Góra: Twardy orzech do zgryzienia
Fot. rylit
Sławny szwajcarski kucharz Kurt Scheller oceniał wielkanocne smaki, a dyrektor MDK "Muflon" Henryk Dumin już myślał o nowym stanowisku, które obejmie we wtorek.

W pierwszą niedzielę po prawdziwej Wielkanocy, zgodnie z ludową tradycją, świętowano Małą Wielkanoc. Imprezę zorganizował Miejski Dom Kultury Muflon w Sobieszowie.

Były nie tylko wielkanocne specjały. Przed południem uczestnicy brali udział w konkursie na zupę świąteczną (żur) i chleb przed południem w Muflonie. Na drugą część wszyscy przenieśli się do pięknego Pałacu Łomnica, w którego wnętrzach miały miejsce zmagania na pozostałe potrawy świąteczne i dekoracje stołu.

Szynki, kiełbasy, pieczone schaby, jaja na wiele sposobów, mazurki i inne słodkości po ocenie przez jurorów, były degustowane przez licznie przybyłą publiczność.
Sędziowie pod przewodnictwem znanego kucharza Kurta Schellera miało twardy orzech do zgryzienia, bo wszystkie wielkanocne potrawy były jednakowo smaczne.

Konkursowi towarzyszyły występy artystyczne ludowych twórców, pokazy zdobienia pisanek i wykonywania palm wielkanocnych. Najlepsze zespoły będą reprezentować Dolny Śląsk w Ogólnopolskim Festiwalu Kapel Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym.
Gościem specjalnym była słynna „Kapela Lasowiacy” Z Kolbuszowej Władysława Pogody.

Była to zarazem ostatnia Mała Wielkanoc (23. z serii) przygotowana przez Henryka Dumina, dyrektora MDK „Muflon”. Szef placówki awansował i w poniedziałek był ostatni dzień w pracy. Przechodzi do Wydziału Kultury Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu.
Niebawem zostanie ogłoszony konkurs, który wyłoni jego następcę lub następczynię na sobieszowskich kulturalnych włościach. Podczas Małej Wielkanocy zauważyliśmy Janusza Nagórnego, byłego dyrektora Regionalnego Centrum Kultury w Jeleniej Górze. Czyżby myślał o powrocie?

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
1634
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
7%
Konfederacje
10%
Lewice
8%
PiS
25%
PO
34%
Trzecią drogę
8%
Innych
8%
 
Głos ulicy
Zjadłem 6 pączków z nadzieniem owocowym
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Maliny polskie kontra ukraińskie
 
Aktualności
Dziury na Zabobrzu – artyści przewracają się w grobach
 
Piłka nożna
Awans Karkonoszy i piękny, okrągły jubileusz!
 
Aktualności
Wójt dementuje plotki
 
Kultura
Jak zrobić zdjęcia kolodionowe
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group