Wtorek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 6196
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Twarde prawo do jazdy

Wtorek, 27 czerwca 2006, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Twarde prawo do jazdy
Fot. Arek
Około trzech tysięcy posiadaczy starych dokumentów uprawniających do jeżdżenia różnymi pojazdami ze stolicy Karkonoszy nie zdecydowało się jeszcze na uaktualnienie legitymacji. Mają czas do piątku. Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Jeleniej Górze pracuje pełną parą. Dziennie obsługuje około 80 interesantów.

Obowiązek wymiany prawa jazdy dotyczy tych osób, które otrzymały je pomiędzy 1 maja 1993 a 30 czerwca 1999. Zapominalscy mogą to jeszcze zrobić do końca czerwca.

Wśród petentów, których spotkaliśmy w urzędzie we wtorek, był pan Rafał. Stwierdził, że to konieczna formalność. – Lepiej prawo jazdy wymienić niż narażać się później na problemy – mówią zainteresowani.
Jednak wielu posiadaczy starych praw jazdy wciąż zwleka z ich wymianą.

Zdaniem urzędników są takie osoby, które nie spieszą się z załatwieniem nowego dokumentu, bo nie korzystają ze starego prawka. Przeterminowane będzie można wymienić również później.

Do końca czerwca wydział komunikacji pracuje dłużej. Na ulicę Sudecką można przyjść w godz. 8 – 18. W tych godzinach pracuje także kasa urzędu. Urzędnicy obawiają się natarcia spóźnialskich, zwłaszcza w ostatnich dniach czerwca.

Spóźnialscy muszą się liczyć z tym, że na wymianę dokumentu poczekają około miesiąca. Zwykle formalność trwa kilka dni.
Od soboty, 1 lipca, policja będzie karała mandatami kierowców, którzy nie będą mieli ważnego prawa jazdy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group