Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 6808
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Turystyka z psem w powiecie opisana w trzech krajach

Poniedziałek, 19 stycznia 2015, 8:20
Aktualizacja: 8:22
Autor: Mea
Powiat: Turystyka z psem w powiecie opisana w trzech krajach
Fot. Dog&Travel
Gazeta „Dog and Travel” ukazała się w grudniu 2014 r. w trzech krajach: w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. – Artykuł o podróżach z dwoma psami w Karkonoszach był tematem z okładki i zajął prawie dziesięć stron – mówił Ewelina Ostrowska z Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.
– Dziennikarka Manuela Lieflaender jest również psim psychologiem i była zaskoczona swobodą, jaką maja psy w naszym środowisku społecznym – mówi Ewelina Ostrowska.

Autorka artykułu współpracowała z Pałacem Łomnica i Pałacem Pakoszów, w których mieszkała z pieskami aż tydzień. Dzięki temu poznała możliwości zakwaterowania oraz obsługi gości podróżujących z czworonogami.

- Była bardzo mile zaskoczona pozytywnym podejściem do turysty z dwoma psami, jeśli chodzi o zakwaterowanie. Niestety są też opisane minusy, np. spacerując po centrum Jeleniej Góry nie mogła skorzystać z żadnej restauracji, czy sklepu, bo nikt nie chciał jej wpuścić ze zwierzętami. Natomiast w Niemczech do każdego lokalu można wejść z psem, bo zwierzęta traktowane są jak członkowie rodziny – wyjaśnia Ewelina Ostrowska.

Motywem przewodnim artykułu była podróż z psami tropem Liczyrzepy. - Wiele zdjęć nawiązywało właśnie do miejsc turystycznych związanych z legendą o Duchu Gór. Fotografie były wykonywane m.in. na szlakach. Spotkała się również z regionalnymi psimi psychologami, z którymi wymieniła swoje doświadczenia i poglądy – opowiada Ewelina Ostrowska.

Warto podkreślić, że turystyka ze zwierzakami jest coraz bardziej popularna, bo nikt nie chce zostawiać w domu, czy pod opieką obcej osoby swojego pupila. tego powodu coraz więcej hoteli zapewnia turyście podróżującym z czworonogami wszelkie potrzebne rzeczy m.in. wybiegi, miski na wodę, pokarm i legowisko.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group