Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 14937
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Turniej wiedzy o bezpieczeństwie

Środa, 4 marca 2020, 6:00
Aktualizacja: Piątek, 6 marca 2020, 10:24
Autor: WAC
Jelenia Góra: Turniej wiedzy o bezpieczeństwie
Fot. WAC
Wczoraj (3.03) w Szkole Podstawowej nr 10 w Jeleniej Górze odbył się półfinał 16. edycji Turnieju „Uczę się bezpiecznie żyć.

To jeden z największych konkursów w Polsce o bezpieczeństwie. We wczorajszym półfinale brało udział ponad 200 uczniów reprezentujących 100 szkół z terenu Euroregionu „Nysa”. Rywalizacja odbywała się w czterech kategoriach wiekowych: przedszkolaki, klasy I – III, klasy IV -VI i klasy VII – VIII. W młodszych grupach startowały drużyny, w najstarszej uczniowie walczyli indywidualnie. Przy obsłudze zadań na poszczególnych stacjach czuwało 100 ratowników medycznych, policjantów, strażników miejskich, ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, pracowników Lasów Państwowych, Karkonoskiego Parku Narodowego i innych służb, które na co dzień stykają się z sytuacjami mogącymi sprawiać zagrożenie. W przypadku tego konkursu tematyka bezpiecznych zachowań jest rozumiana bardzo wszechstronnie. Począwszy od higieny, zdrowego odżywiania, bezpieczeństwa ekologicznego i ochrony przyrody, bezpieczeństwa ruchu drogowego, do bezpiecznego spędzania czasu wolnego. Nie zabrakło oczywiście zadań związanych z udzielaniem pierwszej pomocy.

Założenia programowe do tego konkursu liczą ponad 140 stron – mówi organizator konkursu Maciej Gałęski. - Dzieci, aby się przygotować, pracują od września. Nie mamy się czego wstydzić, bo robiliśmy porównania i inne województwa wypadają blado w stosunku do Dolnego Śląska. Uczestnicy tego konkursu zajmują też czołowe miejsca nawet w mistrzostwach Czech. Co godne podkreślenia - wiele szkół opracowało własne programy nauczania z zakresu edukacji dla bezpieczeństwa. To bardzo ważne gdyż ten konkurs ma być jedynie inspiracją dla placówek edukacyjnych dla własnych działań - podkreśla.

W poszczególnych grupach wiekowych triumfowały: przedszkola – Miejskie Przedszkole nr 27 w Jeleniej Górze, klasy 1 – 3 – Szkoła Podstawowa nr 3 w Kowarach, klasy IV – VI – Szkoła Podstawowa w Janowicach Wielkich i klasy VII – VIII – Natalia Gorlach ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Bolesławcu. Zdobywcy trzech czołowych lokat w każdej kategorii wiekowej wezmą udział w finale regionalnym, który odbędzie się w kwietniu we Wrocławiu.

Twoja reakcja na artykuł?

12
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group