Środa, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 10000
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Turniej planszówek w Książnicy Karknoskiej

Niedziela, 27 października 2019, 8:17
Aktualizacja: Poniedziałek, 28 października 2019, 8:05
Autor: WAC
Jelenia Góra: Turniej planszówek w Książnicy Karknoskiej
Fot. WAC
Już wkrótce czytelnicy odwiedzający Książnicę Karkonoską będą mogli wypożyczyć również gry planszowe. Pierwszą okazją do zagrania w jedną ze 120 planszówek był wczorajszy (26.10) turniej gier planszowych nie tylko dla rodzin.

Zarówno organizacja turnieju, jak i zakup gier był możliwy dzięki projektowi „Zgrani Dolnoślązacy”, który jest efektem współpracy pomiędzy Książnicą Karkonoską i „Moją Fundacją”. Otrzymał on dofinansowanie w ramach Dolnośląskiego Budżetu Obywatelskiego ze środków samorządu Województwa Dolnośląskiego.

We wczorajszym turnieju wzięło udział ponad dwudziestu graczy rywalizujących w czterech grach: Carcasone, Catan, Kingdomino i Wielka Pętla. Każdy miał też możliwość zagrania w inne gry. Dla dzieci młodszych przygotowano warsztaty plastyczne „Zaprojektuj swoją grę planszową”.

Jak podkreśla Krystyna Spólnik z Książnicy Karkonoskiej, wszystkie gry już wkrótce będzie można wypożyczyć podobnie jak książki.

„Moja Fundacja”, która jest formalnie właścicielem tych gier, po dzisiejszym turnieju przekaże je Książnicy Karkonoskiej – mówi K. Spólnik. Po ich opracowaniu i zaopatrzeniu w kody będzie można je wypożyczyć. - Pomysł rozszerzenia zbiorów KK o gry wziął się z zapytań czytelniczych. W zbiorach wypożyczalni dziecięco – młodzieżowej mamy klika gier, w które można było pograć na miejscu. Wiele osób pytało, czy można je wziąć do domu. Dlatego postanowiliśmy stworzyć większą kolekcję. Gry są już dostępne w wielu bibliotekach w Polsce i postaramy się je naśladować.

Pytani przez nas uczestnicy turnieju z uznaniem wypowiadali się o pomyśle.

Często gramy w planszówki w domu i niektóre z tytułów gier, które są tu dziś już znamy – mówi pan Grzegorz, który na turniej przyszedł wraz z dziećmi. - W każdą niedzielę staramy się grać przez kilka godzin Jednak możliwość grania w większym gronie oraz element rywalizacji sprawia, że taki turniej to świetny pomysł. Warto grać w planszówki, bo w odróżnieniu od gier komputerowych wywołują one prawdziwe emocje i są bardziej rodzinne. Gra się przy stole, patrzy się sobie w oczy, w bezpośredniej interakcji z przeciwnikiem.

Twoja reakcja na artykuł?

8
73%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
27%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
596
Puzyńska Katarzyna
33%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Wodne perypetie w Jeżowie
 
Aktualności
Warsztaty kosmetyczne w Muflonie
 
Kościół i wiara
Bierzmowanie w Jeleniej Górze
 
Kultura
Wędrowcy Karkonoszy
 
Aktualności
Zagrali dla Michała
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group