Poniedziałek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 11076
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Turniej pełen emocji – przeżyjmy to jeszcze raz!

Niedziela, 20 listopada 2016, 9:10
Aktualizacja: Poniedziałek, 21 listopada 2016, 11:19
Autor: Robert Czepielewski
Jelenia Góra: Turniej pełen emocji – przeżyjmy to jeszcze raz!
Fot. Robert Czepielewski
Międzyszkolny Ośrodek Sportu w Jeleniej Górze już po raz siedemnasty zorganizował turniej gier i zabaw dla uczniów klas 1–3. Impreza odbyła się wczoraj (19.11) w hali przy Złotniczej. W turnieju udział wzięło 360 uczniów ze wszystkich jeleniogórskich placówek oświatowych.

Turniej cieszy się dużą popularnością wśród dzieci i rodziców, którzy tłumnie przybyli , żeby dopingować swoje pociechy.

- Poprzez tego typu imprezy staramy się propagować sport w tej grupie wiekowej oraz zaspakajać potrzeby ruchowe dzieci. Widzimy, że mają dużą taką potrzebę. Chętnie i intensywnie ćwiczą, dlatego od wielu lat organizujemy ten turniej i inne zawody, które poprzez zabawę będą przygotowywały dzieci do aktywności fizycznej – powiedziała Celestyna Trzewik, zastępca dyrektora MOS-u.

Władze Jeleniej Góry reprezentował między innymi zastępca prezydenta Piotr Paczóski, który jest miłośnikiem sportu i takie inicjatywy, jak ten turniej popiera z całego serca. - Organizowanie tego typu imprezy jest bardzo cenne, zważywszy, że dotyczy ona najmłodszych uczniów. Zaangażowanie dziewcząt i chłopców w konkurencjach napawa optymizmem. Chcę powiedzieć, że nie tylko rywalizacja sportowa jest istotna. To też integracja pomiędzy dziećmi, a także zaangażowanie rodziców podczas zawodów poprzez udział w zawodach, czy też doping na trybunach – mówił zastępca prezydenta.

Zwycięzcą tegorocznej edycji turnieju została Szkoła Podstawowa Nr 2. Beata Kozyra dyrektor tej placówki nie ukrywała jak bardzo jest dumna z uczniów, którzy dzielnie walczyli o zwycięstwo.
- Dzisiaj mamy wielki powód do dumy i chwały za waleczność dzieci, ambicję, za ich ogrom serca jakie włożyły w ten sukces. W poniedziałek lub we wtorek zostanie zorganizowany specjalny apel dla społeczności szkolnej, żeby pochwalić tych zwycięzców. Przy okazji pragnę podziękować nauczycielom naszej placówki, którzy tak fantastycznie przygotowali dzieci do tej imprezy. Końcowa klasyfikacją „XVII Turnieju Gier i Zabaw” - podkreślała.

Wyniki turnieju:
1 miejsce SP 2 241,8 pkt.
2 miejsce SP 11 238,8 pkt.
3 miejsce SP 5 221,3 pkt.
4 miejsce SP 13 213, 8 pkt.
5 miejsce SP 3 211,3 pkt.
6 miejsce SP 10 199,3 pkt.
7 miejsce SP 8 193,3 pkt.
8 miejsce SP 6 192,3 pkt.
9 miejsce SP 7 189,3 pkt.
10 miejsce SP 15 168,3 pkt.

Warto wspomnieć, że podczas turnieju zorganizowano kwestę na leczenie i rehabilitację Wojtusia.
Już w parę minut po rozpoczęciu zbiórki pieniędzy wszystkie puszki zostały zapełnione.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
916
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group