Piątek, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 3555
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Turniej „Karkonosze Open” obchodzi jubileusz

Niedziela, 27 września 2015, 11:07
Aktualizacja: Poniedziałek, 28 września 2015, 15:52
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Turniej „Karkonosze Open” obchodzi jubileusz
Fot. Tomasz Raczyński
Po raz 50. turniej tańca „Karkonosze Open” rozgrywany jest w Jeleniej Górze. Międzynarodowa obsada zawodników, która co roku podnosi poziom zawodów prezentuje nie tylko nienaganny styl, ale i perfekcyjne stroje, od których nie można oderwać oczu. Taneczne zmagania rozpoczęły się wczoraj (26.09).

Od 15 lat turniej ma międzynarodową wysoką rangę, startują pary WDSF (World Dance Sport Federation) z całego świata. - W kategorii World tańce latynoamerykańskie w ciągu roku mogą się odbyć dwie takie imprezy, jedna z nich odbywa się w Jeleniej Górze – powiedział Kazimierz Kurzak. - Wysoką rangę ma też taniec standardowy International. Tylko w tych dwóch kategoriach zgłosiło się 120 par – dodał jeden z organizatorów imprezy. W sumie do turnieju Karkonosze Open zgłosiło się 670 par z 18 krajów świata.

- Na pierwszym turnieju pomagałem swojemu instruktorowi – nauczycielowi ustawiać salę, krzesełka, stoliki, na drugim zatańczyłem i tak przez 6 lat, później pomagałem instruktorowi, a od 15. turnieju już co roku tym się zajmuję – wspomina Kazimierz Kurzak.

Pierwszego dnia bardzo dobry występ zanotowała jeleniogórzanka Natalia Zamorska. - Uważam, że turniej jest rozgrywany na bardzo wysokim poziomie. Pary są bardzo dobrze przygotowane, sala jest ładnie ozdobiona. Tak dobrze przygotowanego turnieju jeszcze nie było – stwierdziła Natalia Zamorska, która pierwszego dnia wraz z partnerem zwyciężyła wśród 15-latków i wyżej, w kategorii standard, a dzisiaj (27.09) powalczy w tańcach latynoamerykańskich.

Niedzielne zmagania zaplanowano w hali przy ul. Złotniczej 12 w godzinach: 9:00, 12:30 oraz 17:30. Organizatorami turnieju są Uczniowski Klub Tańca Sportowego Karkonosze oraz Dolnośląski Związek Tańca Sportowego

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group