Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8415
Zalogowanych: 22
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Tu wszędzie jest nasza Ojczyzna! VIDEO

Poniedziałek, 22 marca 2010, 15:22
Aktualizacja: Wtorek, 23 marca 2010, 7:58
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Tu wszędzie jest nasza Ojczyzna! VIDEO
Fot. TEJO
Triumfatorzy eliminacji IV Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej wystąpili dziś w sali Jeleniogórskiego Centrum Kultury w koncercie galowym. Szóstka najlepszych wokalnie uzdolnionych młodych patriotów wyjedzie na galę finałową do Wrocławia.

Po eliminacjach w ciasnych wnętrzach MDK „Jelonek” zakwalifikowani wykonawcy mieli szansę zaprezentowania się na profesjonalnej estradzie. Tu wykonywane przez młodzież utwory zabrzmiały z pełnią mocy powiększonej o efekty świetlne. Nie zabrakło udanych prezentacji, które na długo pozostaną w pamięci słuchaczy.

Przez estradę JCK przewijali się młodzi wokaliści z kilku miejscowości byłego województwa jeleniogórskiego. Sympatię wzbudził Braterski Duet z „Oktawy”, czyli bracia Jan i Jakub Dziubowie, którzy wykonali niezmiernie popularną podczas tego konkursu pieśń „Biały krzyż”. Zgromadzeni usłyszeli ją kilka razy w różnych interpretacjach, między innymi – fascynujące wykonanie Pauliny Bocian z Jeleniej Góry.

Świetnie wypadła Karolina Więcek w „Tangu na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”. Jak zwykle wielką klasę pokazała grupa „Paka Buziaka” w nowej w swoim repertuarze „Pieśni wygnanych”. Brawa dla Marzeny Gadziny z Gimnazjum w Mysłakowicach, która zaśpiewała utwór „Miejmy nadzieję”. Doskonale zaprezentował się duet Julita Halama i Marek Witkowski z Łomnicy („Jeszcze się tam żagiel bieli”). Dodajmy, że wspomniani wystąpili także jako soliści. Swoim niepowtarzalnym głosem oczarował wszystkich Sebastian Rutkowski z SP nr 10 w Jeleniej Górze („Moja ziemio ojczysta”).

Zespół Pieśni i Tańca Lusatia z Osieka Łużyckiego wystąpił w tradycyjnym „Ostatnim mazurze”, a wykonanie tej pieśni zyskało dzięki barwnym kostiumom. Gimnazjalistki z Zespołu Wokalnego „Jeżów” wykonały melancholijny „Deszcz jesienny, deszcz”. Ciekawie zaprezentował się też zespół wokalny z Pieńska „Nutki song” w porywającej piosence wzywającej do czynu zatytułowanej „Ratujmy Polskę!”. Na finał kunszt wokalny w bardzo trudnej pieśni a capella udowodniły „Kopernikusy” ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Jeleniej Górze.

W przerwach pomiędzy blokami anonsowanymi przez Ewę Bąk, Danuta Sitek, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury „Jelonek”, organizatora koncertu – wraz z przedstawicielkami starostwa i wydziału oświaty magistratu – wręczała wykonawcom pamiątkowe puchary i dyplomy.

Kto znalazł się w szczęśliwej szóstce, która pojedzie do Wrocławia na galę finałową?
Zespół wokalny „Oktawa” ( Szkoła Podstawowa nr 4 Bolesławiec); Duet: Julita Halama i Marek Witkowski (Gimnazjum Łomnica), Paulina Bocian (Gimnazjum nr 1 Jelenia Góra), Sebastian Rutkowski (SP nr 10 Jelenia Góra); Zespół wokalny „Nutki Song” (Gimnazjum w Pieńsku) oraz Joanna Faryno (ZSO Kowary).Gratulujemy!

OBEJRZYJ VIDEO!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group