Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 2602
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Tu też świętowali

Środa, 13 listopada 2019, 7:00
Aktualizacja: Czwartek, 14 listopada 2019, 14:04
Autor: WAC
Piechowice: Tu też świętowali
Fot. POK Piechowice
Uroczyście i piknikowo obchodzili 11 listopada 101 rocznicę Odzyskania Niepodległości mieszkańcy Piechowic.

Obchody Święta Niepodległości w Piechowicach rozpoczęły się rano mszą w intencji Ojczyzny odprawioną przez księdza Ryszarda Sorokę w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego. Następnie zgromadzeni na tej uroczystości piechowiczanie przy akompaniamencie Orkiestry OSP Piechowice zaśpiewali Mazurka Dąbrowskiego i złożyli kwiaty pod obeliskami pamięci.

Po południu obchody przybrały charakter mniej oficjalny. Podczas pikniku patriotycznego przy ognisku zebrało się liczne grono mieszkańców miasta. Każdy mógł rozgrzać się gorącą herbatą i kawą oraz upiec kiełbaskę. Na estradzie wystąpiły m.in.: grupy dzieci z Przedszkoli Samorządowych nr 1 i 2, zespół śpiewaczy Szklarki, zespół sPOKoo wspierany przez dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1, reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 2, chór parafialny oraz druhny z ZHP Piechowice wraz ze wszystkimi chętnymi mieszkańcami.

Specjalnie na ten dzień został też przygotowany przez Piekarnię UliJanka okolicznościowy chleb z wizerunkiem Orła Białego. Został on zlicytowany wśród przybyłych gości, a dochód z licytacji zostanie przekazany dla najmłodszych mieszkańców na paczki mikołajkowe.

Twoja reakcja na artykuł?

9
90%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group