Środa, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 12588
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Tu jest niebezpiecznie!

Wtorek, 26 listopada 2019, 6:08
Aktualizacja: Piątek, 29 listopada 2019, 8:24
Autor: WAC
Jelenia Góra: Tu jest niebezpiecznie!
Fot. WAC
Czy musi dość do nieszczęścia, aby ktoś zainteresował się tym, co wyprawiają niektórzy kierowcy parkujący na ul. Różyckiego? – pyta pani Anna z Zabobrza. – Sposób w jaki zastawiają swoimi autami chodniki zagraża bezpieczeństwu dzieci uczęszczających do budynku B, Szkoły Podstawowej nr 11 przy ul. Karłowicza.
W tym miejscu droga, którą sporo dzieci chodzi do szkoły jest notorycznie zastawiana samochodami z lewej strony - mówi nasza Czytelniczka. - To sprawia, że auta wjeżdżające lub wyjeżdżające jadą po chodniku. Dzieje się tak mimo obowiązującego obok bloków przy ul. Różyckiego 23 i 25 zakazu zatrzymywania. W przypadku Różyckiego 27 kierowcy ignorują przepis nakazujący pozostawienie 1.5 m przejścia chodnikiem dla pieszych (tam jest wąski chodnik i w ogóle samochody nie powinny parkować). Myślę, że w tym miejscu częściej powinny pojawiać się patrole straży miejskiej pomiędzy 7.30, a 8.30 oraz cyklicznych przyjazdów w to miejsce o różnych porach. Uważam, że w tym przypadku ma również zastosowanie przepis pozwalający usunąć z drogi pojazd na koszt właściciela, jeżeli został zaparkowany w miejscu niedozwolonym, utrudnia ruch lub zagraża bezpieczeństwu. - Do szkoły tej uczęszczają najmłodsze dzieci a my powinniśmy im zagwarantować bezpieczną drogę do szkoły nie tylko w teorii - dodaje Czytelniczka.

Jak utrzymuje zastępca komendanta jeleniogórskiej Straży Miejskiej Jacek Winiarski - z tego typu niedogodnościami spotykają się mieszkańcy większości budynków zlokalizowanych w pobliżu szkół w mieście.

Instytucje użyteczności publicznej mogą generować uciążliwości spowodowane brakiem infrastruktury drogowej i parkingowej o wystarczającej przepustowości w godzinach tak zwanych szczytów komunikacyjnych - mówi J. Winiarski. - W powyższym przypadku przyczyną problemów jest także dowożenie dzieci do pobliskiego przedszkola. Poza godzinami porannymi problemy związane z ruchem pojazdów nie występują. Należy także pamiętać, że holowanie pojazdów może być realizowane w sytuacjach, gdy pozostawiony pojazd sprawia realne zagrożenie w bezpieczeństwie uczestników ruchu drogowego, bądź o takiej ewentualności sygnalizują ustawione znaki drogowe. W ocenie interweniujących funkcjonariuszy tego typu sytuacje w okolicy ulicy Różyckiego do tej pory nie występowały. Straż Miejska w Jeleniej Górze na bieżąco patroluje okolice szkół i przedszkoli, także na osiedlu Zabobrze. W ramach posiadanego monitoringu oraz otrzymywanych od mieszkańców zgłoszeń, dyżurny w razie potrzeby wysyła funkcjonariuszy gdy istnieje taka potrzeba. - Interwencje tego typu realizowane są nie tylko w godzinach porannych gdy dowożone są dzieci, ale przez cały dzień, w sytuacji gdy dyżurny otrzyma taki sygnał - informuje J. Winiarski.

Twoja reakcja na artykuł?

17
23%
Cieszy
0
0%
Hahaha
13
18%
Nudzi
1
1%
Smuci
23
31%
Złości
20
27%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (55)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
915
Jest nowy
6%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
43%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
Aktualności
Huczne otwarcie lodowiska
 
Aktualności
Choinka koło Ratusza już świeci
 
112
Oddali hołd zmarłym
 
112
Interwencja pod galerią
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group