Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 12531
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Tu były mieszkania i przychodnia kolejowa

Wtorek, 25 sierpnia 2009, 20:20
Aktualizacja: 20:21
Autor: TEJO
Marta Pochmara wylosowała nagrodę w dzisiejszej Fotozagadce z Wydawnictwem AD REM odpowiadając poprawnie na nasze pytanie.

Na zdjęciu przedstawiliśmy dawny Hotel Zum Schwann, który po 1945 roku służył jeleniogórskim kolejarzom. Najpierw urządzono w nim mieszkania dla pierwszych przesiedleńców, którzy na ulicy W. Pola i Złotniczej znaleźli lokum. Do dziś mieszkają tam kolejne pokolenia pionierów jeleniogórskich.

Na parterze a później i na piętrach kamienicy powstały z czasem placówki kolejowej służby zdrowia. Było tam pogotowie ratunkowe, a najdłużej, bo niemal do końca XX wieku, działały poradnie specjalistyczne. Kiedy zlikwidowano w Jeleniej Górze Obwód Lecznictwa Kolejowego, kamienica opustoszała i przez kilka lat stała zaniedbana. Dopiero kilka lat temu znalazł się nabywca, który urządził w niej mieszkania.

Pani Marcie gratulujemy szczęścia w losowaniu i wiedzy o mieście. Upominek od Wydawnictwa AD REM, patrona naszej zabawy, czeka na Czytelniczkę w redakcji Jelonki.com przy ul. Skłodowskiej-Curie 13/2 od poniedziałku do piątku w godz. 12 – 16. Dziękujemy Państwu za udział w dzisiejszym konkursie. Następna Fotozagadka za tydzień!

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group