Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 2474
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Tu będzie camping

Niedziela, 2 lutego 2020, 8:14
Aktualizacja: Poniedziałek, 3 lutego 2020, 13:22
Autor: WAC
Kowary: Tu będzie camping
Fot. WAC
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w 2022 roku Kowary będą miały ponownie swój camping. Już w przyszłym tygodniu ma dojść do podpisania umowy pomiędzy samorządem a firmą zainteresowaną wydzierżawieniem terenu na zapleczu ul. Karkonoskiej, wzdłuż nieczynnej linii kolejowej Jelenia Góra–Karpacz.

Mocno zaniedbany teren, gdzie przed ponad 20 laty funkcjonował camping, ma zostać wydzierżawiony na 30 lat. Jeszcze w tym roku ropocznie się porządkowanie działki pod camping. Zostaną wycięte samosiejki, wywiezione śmieci i gruz.

W przszyszłym roku zaplanowano doprowadznie instalacji wodno - kanalizacyjnej oraz elektrycznej. Pierwsi goście powinni skorzystać z usług kowarskiego campingu za trzy lata.

Jak podkreśla burmistrz Elżbieta Zakrzewska - budowa campingu to tylko jedna z wielu inwestycji jakie trwają w Kowarach.

Bardzo się cieszę, że dolna część Kowar coraz bardziej się ożywia. Obecnie trwa zagospodarowanie terenu po dawnym basenie, czyli tzw. wyspy. Wkrótce zostaną uruchomione dwa minibrowary. W obiekcie po byłej Biedronce powstaje muzeum figur woskowych oraz sklep ze wschodnimi produktami ekologicznymi (nabywca obiektu jest obywatelem Indii) - informuje E. Zakrzewska.

Twoja reakcja na artykuł?

45
73%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
5%
Nudzi
2
3%
Smuci
1
2%
Złości
11
18%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group