Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 7622
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Trzy piesze pod kołami

Czwartek, 6 maja 2010, 13:07
Aktualizacja: 13:18
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Trzy piesze pod kołami
Fot. Angela
Do dwóch poważnie wyglądających zdarzeń z udziałem trójki pieszych doszło dzisiaj do południa. O godzinie 9.40 dwie kobiety zostały potrącone na przejściu dla pieszych nieopodal skrzyżowania Ogińskiego i Wiejska. Dwie godziny później potrącona została kolejna kobieta przy ulicy Elsnera. Wszystkie panie zostały zabrane do szpitala, ale nic poważnego im się nie stało.

Na przejściu dla pieszych dwie kobiety potrącił około 60-letni jeleniogórzanin jadący oplem astrą. Sprawca tłumaczył, że nie zauważył przechodzących pieszych, bo z obu stron stały sznur samochodów, a dodatkowo ulewny deszcz ograniczał jego widoczność.

– Dwie kobiety w wieku około 40 i 50 lat przechodziły przez jezdnię po przejściu dla pieszych nieopodal skrzyżowania Ogińskiego i Wiejska. Po prawej stronie jezdni za przejściem i przed przejściem stał sznur pojazdów. Kobiety przeszły między tymi pojazdami, ale z przeciwnego kierunku nadjechał pojazd marki Opel. Wówczas doszło do potrącenia – mówi asp. Waldemar Romańczuk z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Jak szacuje policja, pojazd, który potrącił kobiety, nie jechał szybko.

O godzinie 11.46 natomiast przy ulicy Elsnera potracona została kolejna kobieta, która wykonywała prace porządkowe na drodze. Najechał na nią 39 – letni kierujący oplem vectrą. Poszkodowana również trafiła do szpitala.

Po udzieleniu kobietom pomocy wszystkie zostały wypisane do domu. W obydwu przypadkach kierowcy byli trzeźwi. Zdarzenia zostały zakwalifikowane jako kolizje drogowe. Sprawców ukarano mandatami i punktami karnymi. Policja apeluje do kierujących o bardzo rozważną i wolniejszą jazdę oraz zachowanie wyjątkowej ostrożności przed przejściami dla pieszych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group