Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 7335
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ściegny: Trzy dni w siodle

Niedziela, 9 sierpnia 2009, 20:21
Aktualizacja: 20:25
Autor: Mar
Ściegny: Trzy dni w siodle
Fot. Mar
Po raz kolejny w Western City w Ściegnach odbyły się międzynarodowe Mistrzostwa Polski Western i Rodeo. Od piątku w kilkunastu konkurencjach wystartowała prawie setka zawodników z Polski, Austrii, Czech i Słowacji.

Dokładnie odbywały się dwie imprezy na raz. Mistrzostwa Polski western i rodeo oraz kwalifikacje do 8 mistrzostw Polski Western i Rodeo, które odbędą się w październiku na wrocławskich Partynicach.

Doskonała pogoda pozwalała przez trzy dni cieszyć się uczestnikom i licznym turystom z wydarzeń na arenie oraz w licznych punktach wokół areny, gdzie można było postrzelać z łuku, nauczyć się zarzucania lassa i wiele innych. Najwięcej frajdy miały dzieci, które korzystały z licznych atrakcji. Jedynie rodzice łapali się czasami za portfele.

Na arenie jeźdźcy popisywali się sprawnością koni w ujeżdżaniu i w pracy z bydłem. Musieli na przykład oddzielić byczka od stada, czy obezwładnić wybraną sztukę. Wśród licznej publiczności wypatrzyliśmy między innymi nowego wicemarszałka Jerzego Łużniaka czy powracającego z urlopu prezydenta Jeleniej Góry, Marka Obrębalskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group