Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 6741
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Trzej Królowie, Monarchowie. Będą uliczne jasełka

Środa, 4 stycznia 2012, 8:29
Aktualizacja: Sobota, 7 stycznia 2012, 9:05
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Trzej Królowie, Monarchowie. Będą uliczne jasełka
Fot. Organizator
W nadchodzący piątek, 6 stycznia 2012 roku, w Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną świętem Trzech Króli, ulicami Jeleniej Góry przejdzie barwny orszak.

Jelenia Góra będzie jednym z 21 miast w Polsce, w których przejdą orszaki. To zasługa Karkonoskiego Stowarzyszenia Edukacyjnego u Erazma i Pankracego, parafii pw. świętych Erazma i Pankracego oraz szkół jeleniogórskich, organizacji katolickich i harcerzy ze szczepu Victoria. Przemarsz orszaku ulicami miasta do placu Ratuszowego poprzedzi Msza Święta sprawowana w Bazylice Mniejszej pw. Erazma i Pankracego o godzinie 12.

– Do udziału w obchodach uroczystości i wspólnego kolędowania zapraszamy całe rodziny! – zachęcają organizatorzy orszaku. Przejdzie on ulicami Bankową, Długą, aż do placu Ratuszowego. W trakcie odgrywane będą sceny, między innyni, wizyta na Dworze Heroda, czy też walka Dobra ze Złem. Przy ratuszu stanie symboliczna Grota Betlejemska, a uczesnitcy orszaku - w jego finalnej części - oddadzą cześć Dzieciątku i Świętej Rodzinie.

Święto Trzech Króli będzie w tym roku po raz pierwszy od dziesięcioleci dniem ustawowo wolnym od pracy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group